Co nowego podczas festiwalu rowerowego w Kluszkowcach?

Poniedziałek, 22 maja 2017 11:40

26 maja ruszy 3dniowy Joy Ride BIKE Festival, czyli jedno z największych świąt dla rowerzystów w Polsce. Punktem programu, o którym trzeba wspomnieć są zawody dla dzieciaków.

60 marek rowerowych podczas targów sportowych, zawody w 8 ekstremalnych dyscyplinach, konkursy i pokazy filmowe to stały program Joy Ride BIKE Festivalu. W tym roku natomiast organizatorzy zapowiedzieli sporo nowości, a oto one:
Szkolenia charytatywne
W niedzielę od 11:00 do 15:00 odbędą się szkolenia specjalistyczne z 4 tematów:
Podstaw jazdy na rowerze górskim z MTB Academy
Pierwszej Pomocy z Extreme Trauma Team
Mechaniki roweru z Shimano
Fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego z Centrum Rehabilitacji Sportowej CITO

Zajęcia prowadzone są w grupach. Każdy blok tematyczny trwa 1 godzinę, a udział w nim kosztuje symboliczne 10zł. Całość zebranej sumy zostanie przeznaczona dla Nikifora - rowerzysty ekstremalnego, który w wyniku wypadku przerwał rdzeń, aby wrócić na ukochany rower potrzebuje specialistyczny trzykołowiec, w którym leżący rowerzysta napędza maszynę rękami.

Zapisy na szkolenia znajdują się tutaj: http://joyride.pl/2017/04/charytatywne-szkolenia-w-kluszkowcach/

Oprócz szkoleń w piątek ruszy trudna wycieczka enduro przedstawiająca trasę zawodów, natomiast w sobotę o 10:00 dla początkujących i średnio-zaawansowanych rowerzystów górskich odbędzie się „wycieczka rodzinna”. Pod przewodnictwem instruktora z MTB Academy grupa ruszy z miasteczka festiwalowego i zwiedzi najpiękniejsze trasy wokół Czorsztynu. W programie jest również przepłynięcie z rowerami statkiem.

Punktem programu, o którym trzeba wspomnieć są zawody dla dzieciaków. Jak mówi stare przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, a najlepiej zaszczepić pasję w młodym pokoleniu przez zabawę. Trasa na Kids Race będzie prosta, atmosfera jak zawsze luźna, pierwsze 180 zapisanych osób otrzyma błotniki marki Simpla oraz jak zawsze, każdy startujący dostanie medal i dyplom. Niezmiennie zawody są darmowe i wystartują w niedzielę o 12:00. Zapisy online dostępne są na tej stronie: https://system.timedo.pl/panelJuniorXC/
Więcej informacji
Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie wydarzenia (https://www.facebook.com/events/1785206265086854/) oraz www.joyridefest.pl

s/

źródło: mat. prasowy

komentarze
reklama