Startuje Małopolski Wyścig Górski

Wtorek, 6 czerwca 2017 22:59

Małopolski Wyścig Górski to jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski. Tegoroczna odsłona MWG rozegrana zostanie w dniach 9-11 czerwca, a tradycyjnie poprzedzi ją Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które odbędzie się w czwartek 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie z Wielką Galą Rowerową.

Dzień po zaciętej walce w stolicy Małopolski, peleton zbierze się w Alwernii, skąd wyruszy na trasę 1. etapu. Liczący 123 kilometry odcinek zapętlony będzie częściowo wokół miejscowości startowej, zmuszając zawodników do trzykrotnego zmierzenia się z podjazdem pod Grojec, gdzie wyznaczona została górska premia. Tego dnia peleton finiszować będzie na rynku w Trzebini.

W sobotę kolarze wyruszą spod centrum logistycznego 7R w Kokotowie, by po pokonaniu 143 kilometrów dotrzeć na rynek w Starym Sączu. To będzie wymagający, selektywny etap prowadzący przez premiowane podjazdy pod Krzyworzekę, Górę Św. Jana, Wilkowisko, Pogorzelisko i Ostrą, skąd do mety pozostanie 40 kilometrów.

W niedzielę 11 czerwca kolarze zawitają do Nowego Targu. Będzie to najtrudniejszy, III etap, który zakończy się na rynku ok. godz. 13:30.

Peleton będzie musiał pokonać liczącą 113 kilometrów trasę z Chochołowskich Term przez Maruszę, Szaflary, Pitoniówkę (runda 3x) aby ulicą Grel wjechać do Nowego Targu. Po drodze na kolarzy będzie czekać aż sześć górskich i dwie lotne premie.opr. s/
Więcej na temat
komentarze
reklama