Małopolska rozkręca lato ... na rowerze

Piątek, 30 czerwca 2017 13:04

Tegoroczne wakacje w Małopolsce upłynął niewątpliwie pod znakiem dwóch kółek. Województwo Małopolskie przygotowało kampanie promocyjną pod hasłem "Małopolska na rowery"

- W ciągu kilku najbliższych lat w Małopolsce powstanie prawie tysiąc kilometrów nowych ścieżek rowerowych VeloMałopolska. Tak ambitne plany inwestycyjne to jedno - muszą się one jednak łączyć z działaniami bardziej społecznymi. Stąd pomysł na kampanie promocyjną "Małopolska na rowery". Postanowiliśmy przekonać mieszkańców i turystów do tego, że warto spędzać wolny czas aktywnie - najlepiej na rowerowych wycieczkach po urokliwych zakątkach naszego regionu - rozpoczął konferencję Jacek Krupa, marszałek województwa który prywatnie jest entuzjastą turystyki rowerowej.

W ramach akcji zaplanowano szereg bardzo ciekawych wydarzeń. Jak co roku odbędą się rodzinne rajdy rowerowe - 9 małopolskich miejscowościach w 9 letnich weekendów na uczestników czekać będzie 27 ciekawych tras, o stopniu trudności dostosowanych dla różnych zawodników. Więcej o tych imprezach, terminach i miejscowościach napiszemy niebawem. Dość powiedzieć, że w dotychczasowych, organizowanych przez samorząd województwa rajdach udział wzięło ponad 8,5 tysiąca osób.

Głównym założeniem kampanii "Małopolska na rowery" było zwrócenie uwagi na coraz poważniejszy problem uzależnienia od nowoczesnych technologii. Jak podczas konferencji inaugurującej kampanie mówił marszałek województwa Jacek Krupa blisko 100 tysięcy osób jest w Polsce uzależnionych od internetu. Sytuacja jest alarmująca szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży nierzadko niewyobrażających sobie codzienności bez smartfona czy tabletu.

- Chcemy pokazać, że rower to świetna alternatywa dla często marnowanego czasu przed tabletem czy smartfonem w ręce. Ruch na świeżym powietrzu, możliwość spędzenia wolnych chwil z najbliższymi, a do tego odkrycia nieznanych rejonów swojego miasta i gminy - to kusząca zachęta, ale dla tych "Nieprzekonanych" może być niewystarczająca. Dlatego w ramach kampanii "Małopolska na rowery" dajemy mieszkańcom do ręki gotowe propozycje tras czy wydarzeń, w których udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję sportową. Jestem pewien, że to przyniesie pozytywny odzew - mówił Jacek Krupa.

Rozpoczynająca się kampania to także społeczne eksperymenty. Jeden z nich, pod nazwą "cyfrowy reset" właśnie się rozpoczyna. Na apel Małopolski - która w zamian za "odcięcie się" na 6 dni od nowoczesnych technologii, zaoferowała rodzinne wakacje w kompleksie Bukovina Resort odpowiedziało ponad 30 rodzin. Finalnie w eksperymencie udział wezmą Państwo Latosowie z Olkusza, których przedstawiono podczas konferencji.Sami o sobie piszą tak: tata Rafał to specjalista ds. Twittera, uzależniony od sprawdzania firmowego maila, mama Monika - spec. ds. Facebooka, córka Dominika - spec. ds. Youtube, Snapchata i Musical.ly i syn Wojtek - spejalista ds. Minecrafta

Wrażenia, odczucia i refleksje rodziny, przed w trakcie i po cyfrowym resecie będą przedstawione w postaci filmu.wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama