Przez tę gminę najlepsi kolarze przemkną dwa razy

Czwartek, 27 lipca 2017 13:05

Zbliża się wielkie święto miłośników kolarstwa – polska wielka pętka czyli wyścig Tour de Pologne. Amatorzy dwóch kółek z Chełmka i okolic mają podwójny powód do zadowolenia: w tym roku najlepsi kolarze na świecie dwa razy przejadą przez miejscowe szosy.

W tym roku Tour de Pologne potrwa od 29 lipca do 4 sierpnia. Zawodnicy zmierzą się z siedmioma etapami o łącznej długości 1150 km. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Po wielu latach wielobarwny peleton ponownie przejedzie przez Chełmek, Gorzów i Bobrek. Nasza gmina znalazła się bowiem aż dwukrotnie: 31 lipca na trasie 3. etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 161 km oraz 1 sierpnia na trasie 4. etapu z Zawiercia do Zabrza o długości 238 kilometrów – poinformował Kamil Szyjka z Urzędu Miasta w Chełmku.

Miłośnicy rowerów zacierają ręce, kierowcy natomiast muszą się uzbroić w cierpliwość. W trakcie przejazdu kolarzy droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów, z tego powodu wystąpią utrudnienia na trasie, którą poruszać się będą zawodnicy:

- 31 lipca kolarze pojadą od strony Śląska, przejadą przez Most Galicyjski, skręcą w prawo na ulicę Oświęcimską, przejadą przez Gorzów również Oświęcimską i opuszczą naszą gminę ulicą Krakowską w kierunku Oświęcimia. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 15:40 a 16:00. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 15:10.

- 1 sierpnia kolarze pojadą od strony Libiąża i przejadą wzdłuż Chełmka ulicami Krakowską, Piastowską i Śląską, aby po przejechaniu Mostu Galicyjskiego opuścić Województwo Małopolskie. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 14:50 a 15:05. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 14:20.

eł/fot. Kamil Szyjka
Więcej na temat
komentarze
reklama