Rowerowe Grand Prix Nowego Targu

Piątek, 25 sierpnia 2017 11:52

W środowe popołudnie na "kole" w nowotarskim parku miejskim odbyły się pierwsze zawody Grand Prix Nowego Targu. Do rywalizacji stanęło kilkunastu zawodników którzy ścigali się w dwóch biegach.

Pierwszy, czyli australijski, polegał na tym, że co drugie okrążenie ostatni zawodnik odpadał. Trzeba było się mocno pilnować i starać się być z przodu cały czas. Rywalizację wygrał Maciej Biedrończyk z LUBOŃ Skomielna Biała Head Team przed Jarosławem Żurem z tego samego klubu. Trzeci finiszował (i to na pożyczonym rowerze) Władysław Balakowicz z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.

Drugim biegiem był wyścig punktowy. Zasady były prostsze, ponieważ tutaj nikt nie odpadał, chyba, że został zdublowany. Co trzecie okrążenie zdobywało się punkty 5-3-2-1, a wygrywał ten zawodnik, który po dziesięciu punktowanych rundach uzbierał największą ilość punktów. Tutaj znów najlepszy okazał się Maciej Biedrończyk z LUBOŃ Skomielna Biała Head Team przed Jarosławem Żurem. Honor NKK uratował Marcin Węgrzyn, który był trzeci.

W obu biegach kolarze łącznie przejechali ok. 32 km po 400 metrowym torze.

Kolejna edycja zawodów odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 18:00, a już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia - cykliści z Nowego Targu i nie tylko - wyruszą w Rajd Dookoła Tatr. Inicjatywa ta liczy sobie już 21 lat, a tegoroczny rajd będzie dwudziestym drugim organizowanym kolejno od 1996 roku.

W tym roku organizatorem wydarzenie jest Stowarzyszenie "Rajd wokół Tatr" a cały dochód z imprezy przeznaczony jest będzie na cele charytatywne. Na starcie stanie 250 śmiałków którzy z nowotarskiego rynku o godzinie 8:15 wyruszą w wymagającą, liczącą 210 kilometrów trasę.

Pierwsi zawodnicy spodziewani są na mecie w okolicach nowotarskiego lotniska, w Rancho-Lot około godziny 14:30. Organizatorzy serdecznie zapraszają do kibicowania i witaniu kolarzy.