Mistrzyni w kickboxingu

Wtorek, 12 września 2017 13:16

Jolanta Cichoń z Powroźnika reprezentująca klub UKS Evan Nowy Sącz została Mistrzynią Europy Juniorek w kickboxingu! Właśnie wróciła z Macedonii. Dzisiaj spotkała się ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem i członkiem Zarządu Marianem Rybą.

Najpierw pokonała przed czasem reprezentantkę Norwegii, a później reprezentantkę Turcji. Startowała w formule full contact w kat. +70 kg). Walczyła podczas Mistrzostw Europy w Kickboxingu Kadetów i Juniorów, które odbyły się w Skopje w Macedonii.

- Gratuluję takiej formy i zwycięstwa – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Mamy na Sądecczyźnie wiele sportowych talentów i zawsze doceniamy ich osiągnięcia. Cieszę się, że młode osoby rozwijają swoje sportowe pasje i osiągają tak spektakularne wyniki na arenie międzynarodowej!

Jolanta Cichoń (17 lat) ma na swoim koncie złota z Mistrzostwa Świata (2014, 2016) oraz dwa złote medale Mistrzostw Europy (2015 r.) i to z zakończonych właśnie Mistrzostw Europy w Skopje.


- To kolejny sukces naszej zawodniczki - mówi trener Krzysztof Bulanda. – Bardzo się z niego cieszę. Sztuki walki zyskują z roku na rok coraz większą rzeszę zwolenników, a takie sukcesy to dodatkowa reklama tego sportu.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

komentarze
reklama