205 km na rowerze w jeden dzień, czyli XXII Rajd wokół Tatr (zdjęcia)

Wtorek, 29 sierpnia 2017 16:02

Aż 250 kolarzy z całej Polski, Niemiec i Holandii, stawiło się przy ratuszu na nowotarskim Rynku, by wziąć udział w XXII Rajdzie wokół Tatr i pokonać na rowerze przepiękną, choć bardzo ciężką trasę liczącą 205 km.

Kolarzy powitał burmistrz Grzegorz Watycha wraz z przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Rajskim.

Trasa rajdu prowadziła przez Chochołów, Zuberec, Liptovsky Mikulas, Strbske Pleso, Jurgów, Białkę aż do Nowego Targu z metą na Rancho Lot.

Na uczestników na trasie czekały 3 zaopatrzone bufety z jedzeniem i napojami. Do granicy ze Słowacją kolarze jechali pod eskortą policji. Dodatkowym zabezpieczeniem dla kolarzy było kilka samochodów organizatora na trasie oraz 2 karetki jadące za uczestnikami.

Choć impreza ma charakter rajdu, organizowana jest dla kolarzy amatorów i nie ma w nim elementów rywalizacji, to w tym roku pierwsi kolarze pojawili się na mecie już po nieco ponad 5,5 godzinach od startu. Każdy uczestnik jednak jechał swoim tempem i większość pokonała trasę w czasie między 6,5 a 9 godzin.

Rajd wokół Tatr został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychę. Impreza na takim poziomie mogła zostać zorganizowana w dużej mierze dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasta w Nowym Targu.

Chyba wszyscy uczestnicy wywieźli z Nowego Targu najlepsze wspomnienia dzięki ciężkiej, ale przepięknej trasie, jaką musieli przejechać o własnych siłach, dobrej organizacji imprezy oraz wyjątkowej atmosferze jaka panowała na rajdzie. „Do zobaczenia za rok”- takie zdanie przy pożegnaniu najczęściej padało od uczestników, więc ostatnia niedziela sierpnia w Nowym Targu na stałe wpisze się do kalendarza kolarzy amatorów w całej Polsce i nie tylko.

Rajd wokół Tatr od tego roku jest organizowany przez stowarzyszenie Rajd wokół Tatr i jest kontynuacją zapoczątkowanej przez Zygmunta Ostapiuka ponad 20-letniej tradycji. W tym roku impreza miała dodatkowo charytatywny charakter, gdyż organizatorzy postanowili przeznaczyć część dochodu na rehabilitację osoby po ciężkim wypadku.

Tekst: Wójcik, zdjęcia: Rajd Wokół Tatr/ Wiktor Bubniak
komentarze
reklama
Galeria zdjęć