Piknik z rowerem i rajd rowerowy

Poniedziałek, 9 października 2017 20:52

Koniec tegorocznego sezonu rowerowego nastąpi lada moment. Dla wielu nadchodząca niedziela 15 października może być ostatnią okazją do jazdy na rowerze w tym sezonie.

Lokalna Grupa Działanie Spisz – Podhale w partnerstwie Wielkiej Frankowej organizują w niedzielę 15 października rajd rowerowy oraz piknik. Impreza współfinansowana jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014 – 2020 na realizację mikroprojektu: „Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza”.

W programie:

10.00 – rejestracja uczestników rajdu rowerowego w Kacwinie (budynek starej szkoły). Trasa rajdu wiedzie z Kacwina do wodospadów przy granicy państwa, następnie powrót przez Kacwin do Niedzicy i dalej przejazd na Polanę Sosny, gdzie rozpocznie się piknik. Podczas rajdu uczestnicy zostaną zapoznani z podstawami terenoznawstwa oraz obsługą nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych.
10.15 - rozpoczęcie rajdu,
13.00 – rozpoczęcie pikniku, podczas którego dla dzieci przygotowano:
- warsztaty animacyjne plenerowa „Pętla Spiska”
- warsztaty techniczne: zrób swój własny rower
- podstawy jazdy MTB dla dzieci z wykorzystaniem pumptracka.
- dla wszystkich organizatorzy przygotowali poczęstunek.

Osoby chcące uczestniczyć w rajdzie rowerowym proszone są o rejestrację telefoniczną pod numerem 18 300 02 17 do dnia 13.10.2017.
Wszystkie dzieci obowiązane są posiadać podczas rajdu i zajęć na pumptracku kask rowerowy.

opr. s/
komentarze
reklama