Podhale Tour 2018

Niedziela, 6 maja 2018 11:16

Już 13 maja, wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec, rozpocznie Kolarski Puchar Podhala w kolarstwie szosowym „Podhale Tour 2018”.

Cały cykl, składa się z czterech etapów, kolejne dwa, również ze startu wspólnego odbędą się: 17 czerwca w Rabie Wyżnej i 7 lipca w Rabce-Zdroju, a ostatni - jazda indywidualna na czas – 23 września w Spytkowicach.

W zawodach mogą startować amatorzy i zawodnicy posiadający licencje kolarskie. Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, oraz jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2018, zdobywa Kolarski Puchar Podhala. Osobna klasyfikacja dotyczy kategorii wiekowych. Oprócz trofeów sportowych i nagród regulaminowych, organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników, pamiątkowe medale, oraz losowanie upominków związanych z kolarstwem. Trasa pierwszego etapu liczy ponad osiemdziesiąt km, i prowadzi z Wróblówki poprzez Ludźmierz, Maruszynę, Czerwienne, Małe Ciche , Stare Bystre do Czarnego Dunajca, gdzie będzie usytuowana meta. Następne etapy ze startu wspólnego będą nieco krótsze, ale za to bardziej wymagające i będą rozgrywane głównie na rundzie: Bukowina Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Odrowąż, Bukowina Osiedle. Ostatnie wrześniowe zawody – jazda indywidualna na czas – to znana runda ze Spytkowic poprzez Rabę Wyżną, Harkabuz, Podwilk , Spytkowice z metą przy kompleksie wypoczynkowo sportowym „Beskid”.

W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej „Mini Podhale Tour 2018”, o Grand Prix Podhala. I tu również po dekoracji najlepszych , będzie losowanie atrakcyjnych upominków pośród wszystkich uczestników.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.

Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour a także Mini Podhale Tour, będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce 13 maja w godz. od 8:30. Na stronie http://e-zawody.pl/pl/sign-pt118 już można się zarejestrować, co znacznie usprawni zapisy w biurze zawodów.

Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spotykamy się na stadionie we Wróblówce 13 maja.

Stanisław Kowalcze
komentarze
reklama