Stróże prawa na dwóch kołach patrolują i radzą

Wtorek, 8 maja 2018 05:56

Policjanci na rowerach patrolują ścieżki rowerowe, pobliskie rozlewiska, rzeki oraz zbiorniki wodne, czyli miejsca, gdzie najczęściej mieszkańcy Tarnowa przyjeżdżają w ramach weekendowego wypoczynku.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Tarnowie, w ramach służby mundurowi na bicyklach będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo osób poruszających się ścieżkami rowerowymi, sposób przewożenia dzieci, stan technicznych naszych jednośladów, a przede wszystkim aby nie spożywać alkoholu.

- W Polsce wciąż można jeździć z odkrytą głową, ale tarnowska policja zachęca jednak do ubierania rowerowych hełmów ochronnych, zwłaszcza nieletnim – mówi asp. sztab. Paweł Klimek - rzecznik prasowy Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. - Natomiast musimy pamiętać że, w nocy nasz rower musi posiadać co najmniej jedno przednie i tylne światło barwy białej lub żółtej świecące ciągle lub pulsacyjnie. Rower musi być wyposażony w co najmniej jedno czerwone światło odblaskowe, przynajmniej jeden sprawny hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy. Zachęcamy do ubierania kamizelek odblaskowych nawet w ciągu dnia, co powoduje większą naszą widoczność.

Warto pamiętać, że wprawdzie wsiadając na rower pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości nie stracimy prawa jazdy, ale narażamy innych uczestników ruchu na obrażenia, a siebie na grzywnę w wysokości nawet 500 złotych.

eł/zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl
komentarze
reklama