Rodzinny Rajd Rowerowy

Sobota, 12 maja 2018 12:10

NOWY TARG. W sobotę 19 maja br. zapraszamy wszystkich miłośników wycieczek rowerowych do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym realizowanym w ramach projektu "Rodzinne Rajdy Rowerowe". Udział w imprezie jest bezpłatny! Dla uczestników przygotowano oznakowane trasy o różnym stopniu trudności. Start rajdu będzie miał miejcie na nowotarskim Rynku, meta znajdować się będzie w nowotarskim parku.

Organizatorzy zapewniają: numery startowe, pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, oznakowaną trasę, mapę, owocowy bufet na trasie Mini, posiłek na mecie, nagrody w konkursach i zawodach dla uczestników.
Na mecie Rajdu w Parku Miejskim w Nowym Targu odbędzie się festyn sportowy z licznymi konkursami, animacjami dla najmłodszych, dmuchańcami, grami i zabawami. Do udziału w rajdzie można zgłosić się w dniu rajdu od godziny 11:00 do 12:45 na nowotarskim Rynku. Start rajdu nastąpi z Rynku o godzinie 13:00, meta rajdu będzie w Parku Miejskim.
Rajd Rowerowy odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.
Więcej informacji na stronie https://rodzinnerajdyrowerowe2018.pl/ oraz http://www.nowytarg.pl/news.php?cod=9609

Rodzinne Rajdy Rowerowe 2018 w 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Rodzinne Rajdy Rowerowe od 5 lat propagują w Małopolsce zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz najwspanialsze hobby – rekreacyjną jazdę na rowerze.
W tym roku Rajdy włączają się dodatkowo w obchody radosnego święta wszystkich Polaków – 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Okazji do uczczenia tej rocznicy będzie wiele, bo rajdy odwiedzają wiele ciekawych i historycznych miejsc.
I tak – przede wszystkim – pierwszy rajd 5 maja wyrusza, jak Pierwsza Kadrowa, z krakowskiej ul. Oleandry. Kolejne rajdy odwiedzają kolejno Cmentarz w Nowym Targu by przypomnieć Zaginiony Legion Piłsudskiego, Szczucin, by złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Marszałka, Gorlice, by odwiedzić największe cmentarze Wielkiej Wojny, Przeciszów – Podolsze, by przyczynić się do usypania Kopca 100-lecia Niepodległości, Dobczyce, by rejsem po jeziorze przypomnieć Flotyllę Pińską oraz Alwernię, gdzie rowerzyści wystartują spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Rynku.
Tak więc, oprócz dotychczasowych wspaniałych przeżyć sportowych i turystycznych, tegoroczne rajdy są dodatkowo, szczególnie dla młodych uczestników, szkołą patriotyzmu, pamięci o Polakach walczących o wolność i niepodległość oraz manifestacją radości, że przyszło nam żyć w wolnym, niepodległym i bezpiecznym kraju.
A dla aktywnych dodatkowo – na trasach (flagi) i na zakończenie każdego rajdu - organizowane są patriotyczne konkursy historyczne z cennymi nagrodami.

PROGRAM RAJDU:
11.00 – 12.45 zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów – Rynek- Ratusz (parking pod Miejską Halą Lodową)
12.45 – 13.00 zbiórka uczestników do startu w Rynku
13.00 – Rynek - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy
14.00 – 16.30 przyjazd do mety w Parku Miejskim, posiłek.
14.30 – 16.30 piknik sportowy, występy, konkursy
15.00 – 15.30 zapisy do zawodów dla dzieci
15.30 – zawody dla dzieci w Parku Miejskim
14.00 – 16.30 animacje dla najmłodszych, dmuchańce, konkursy, występy artystyczne
16.15 – wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom biorącym udział w
zawodach
16.30 – zakończenie imprezy

Trasa MAXI (38 km):
Rynek - Park Miejski – ścieżka rowerowa – Maruszyna – Stare Bystre Górne – Stare Bystre Dolne – Domański Wierch – Czarny Dunajec ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ SzwT – Nowy Targ Park Miejski
Trasa MIDI (26 km):
Rynek - Park Miejski – ścieżka rowerowa - Maruszyna – Stare Bystre Górne – Rogoźnik – ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ Park Miejski
Trasa MINI (14 km):
Rynek - Park Miejski – ścieżka rowerowa – Stare Bystre - ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr -
Nowy Targ - ścieżka rowerowa SzwT – Nowy Targ Park Miejski
komentarze
reklama