Pierwsza edycja Grand Prix Nowego Targu

Czwartek, 17 maja 2018 11:51

15 maja odbyła się pierwsza edycja Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu zorganizowana przez Nowotarski Klub Kolarski i współfinansowana przez Urząd Miasta Nowy Targ. Zawody rozegrane zostały na tak zwanym "Kole" obok Miejskiej Hali Lodowej przy ul. Parkowej.

Pogoda dopisała, choć jeszcze na kilka godzin przed startem nic nie zapowiadało, że warunki pogodowe pozwolą na rozegranie zawodów. Ponieważ jest to wyścig na torze owalnym, asfalt po którym ścigają się zawodnicy musi być suchy ze względu na bezpieczeństwo kolarzy z dużą prędkością pokonujących zakręty.

Odbyły się dwa wyścigi: eliminacyjny rozgrywany na zasadach wyścigu australijskiego oraz wyścig główny rozgrywany na zasadach wyścigu punktowego. W obu wyścigach zawodnicy pokonali około 20 km po 400 metrowym torze.

W wyścigu eliminacyjnym zwyciężył Jarosław Żur z KS Luboń Skomielna Biała, drugi był Krzysztof Kępa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, a trzeci na mecie zameldował się Bartosz Dziadkowiec z KS Luboń Skomielna Biała.

W wyścigu głównym liczonym do klasyfikacji generalnej zwyciężył Tomasz Koszarek z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, drugi był Krzysztof Kępa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, a na trzecim miejscu zawody ukończył Bartosz Dziadkowiec zawodnik KS Luboń Skomielna Biała.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Kolejn e zawody już w czerwcu.

Poniżej klasyfikacja generalna po I edycji:
1 m-ce Tomasz Koszarek pkt 15
2 m-ce Krzysztof Kępa pkt 10
3 m-ce Bartosz Dzadkowiec pkt 7
4 m-ce Jarosław Żur pkt 5
5 m-ce Maciej Biedrończyk pkt 3
6 m-ce Jakub Surówka pkt 1


Zawody odbyły się dzięki wsparciu firm Kompex, Maxmil, Gena, Hydro-pomp oraz Urzędu Miasta Nowy Targ


mat. prasowe, zdjęcia Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć