Rodzinny rajd rowerowy w Nowym Targu (zdjęcia)

Sobota, 19 maja 2018 19:59

NOWY TARG. Dużym powodzeniem cieszył się dzisiejszy Rodzinny Rajd Rowerowy. Na starcie w Rynku pojawiło się kilkuset rowerzystów.

Organizatorzy przygotowali kilka oznakowanych tras o różnym stopniu trudności. Do wyboru były trasy o długości 14, 26 lub 38 km. Meta dla wszystkich znajdowała się w Parku Miejskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Po dotarciu do parku - czekały na nich atrakcje w ramach pikniku.

Rodzinne Rajdy Rowerowe od 5 lat propagują w Małopolsce zdrowy tryb życia, aktywność na świeżym powietrzu, rodzinne spędzanie wolnego czasu oraz rekreacyjną jazdę na rowerze.

W tym roku Rajdy włączają się dodatkowo w obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Jeszcze w tym roku czeka na rowerzystów ciekawy rajd historyczny po Małopolsce. 5 maja wyruszą, jak Pierwsza Kadrowa, z krakowskiej ul. Oleandry. Kolejne rajdy odwiedzają kolejno Cmentarz w Nowym Targu, by przypomnieć Zaginiony Legion Piłsudskiego, Szczucin, by złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Marszałka, Gorlice, by odwiedzić największe cmentarze Wielkiej Wojny, Przeciszów – Podolsze, by przyczynić się do usypania Kopca 100-lecia Niepodległości, Dobczyce, by rejsem po jeziorze przypomnieć Flotyllę Pińską oraz Alwernię, gdzie rowerzyści wystartują spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Rynku.

opr/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć