Międzynarodowa obsada Nowy Targ Road Challange

Środa, 6 czerwca 2018 17:18

W miniony weekend odbyła się trzecia już edycja etapowego wyścigu kolarskiego Nowy Targ Road Challenge.

Na stracie wyścigu stanęło 220 zawodników, wśród których znaleźli się przedstawiciele Rosji, Niemiec i Francji.

Pierwszy etap rozegrany 1 czerwca liczył zaledwie 11,6 km ale dzięki przewyższeniu na poziomie 514 metrów dobrze zapadało w pamięć uczestnikom. Najszybszy był tu Patryk Wójcik (In Mogilany Cycling Team) a wśród Pań Angelika Grabiec (Jas Kolka). Patryk Wójcik zdobył też premię specjalną Kegel-Błażuciak, a premia górska padła łupem Damiana Bartoszka (SCS OSOZ Racing Team).

Kolejny dzień to malowniczy etap poprowadzony Pętlą Spiską ze startem i metą w Dursztynie. Na liczącej 106 kilometrów przy 2050 metrów przewyższenia najszybszy był Jarosław Górecki (Kolarski EU) oraz Angelika Grabiec (Jas Kolka).

Trzeciego dnia wyścig zajechał do Nowego Targu gdzie zlokalizowana była start i meta. Trasa o przewyższeniu 1260 metrów liczyła 105 kilometrów i najszybciej pokonał ją Mariusz Pałyga (Absolutbikes Team) i ponownie Angelika Grabiec (Jas Kolka).

W klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn zwyciężył Jarosław Górecki (Kolarski Eu) przed Krystianem Pirógiem (Thlue JMP Apteka Gemini) i Marcina Kobiałka (Ośka Warszawa).
Pośród kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła triumfatorka wszystkich trzech etapów Angelika Grabiec (Jas Kolka). Za nią zes tratą ponad kwadransa zmagania zakończyła Dorota Gąsiewicz (TriActiv) i Kamila Biernat (In Mogilany Cycling Team).

W niedzielę równolegle do trzeciego etapu zawodów odbył się wyścig rowerowy dla dzieci, na starcie którego stanęło blisko 100 młodych kolarzy.

Wyścig mógł odbyć się dzięki pomocy Gminy i Miasta Nowy Targ, Wójta Ochotnicy Dolnej oraz sponsorów. Samochody do zabezpieczenia trasy kolejnych etapów dostarczyła firma Volvo.