"Powiśle na rowerze" - rodzinny rajd rowerowy

Czwartek, 14 czerwca 2018 09:01

Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka Strzelec 3059 Dąbrowa Tarnowska im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego oraz Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego JS 2083 im. Gen. Mariana Kukiela w Dąbrowie Tarnowskiej wspólnie z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej zapraszają na integracyjny rajd rowerowy „Powiśle na rowerze”.

W rajdzie może wziąć udział każdy rowerzysta. Strzelcy zabiorą wszystkich chętnych na zwiedzanie dróg i dróżek gminy Dąbrowa Tarnowska oraz gminy Radgoszcz. Tegoroczna trasa ma długość około 50 km. Rajd jest darmowy dla pierwszych 200 osób dzięki funduszom pozyskanym z PROWENT – Lokalna Grupa Działania.

Impreza odbędzie się w ruchu otwartym, co oznacza, że każdy rowerzysta musi dostosować się do zasad ruchu drogowego. Początek trasy biegnie ulicami Dąbrowy Tarnowskiej. Następnie rowerzyści będą mieli okazję się pościgać. Trasa jest zaprojektowana tak, aby w większości zawodnik był na drodze głównej, wykonywał prawoskręt. W niebezpiecznych miejscach organizatorzy będą wspierani przez Policję, kilka zastępów OSP oraz Strzelców z Dąbrowy Tarnowskiej.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych rowerzystach. Dla nich przygotowane są dwie pętle -dzieci do lat 10 mają do pokonania 2 km ulicami obok Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a dzieci w wieku od 11 do 15 lat pościgają się na dystansie 7 km, jadąc przez Ulinów i ul. Szarwarską.

W tym roku organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają wszystkich rowerzystów z orzeczeniem o niepełnosprawności. Będą mogli sobie wybrać dowolną trasę, aby mogli się zintegrować z pozostałymi zawodnikami.

Po wyścigu zawodnicy oraz zgromadzeni kibice będą mogli odwiedzić stanowiska promocyjne firm patronujących imprezie. Sklep sportowy Decathlon udzielał będzie cennych porad dla rowerzystów. Firma rehabilitacyjna Rehamed z Dąbrowy Tarnowskiej będzie świadczyła usługi w formie masażu dla zmęczonych rowerzystów. Football Academy Dąbrowa Tarnowska będzie prowadziła piłkarskie gry i zabawy, pokazując metody szkoleniowe dla młodych adeptów piłki nożnej. Dla wszystkich chętnych przygotowany jest również mały tor przeszkód.

oprac. wo, na podstawie strony www.js2083.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama