Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna dla Sebastiana Drużkiewicza

Środa, 20 czerwca 2018 10:40

Do niedzielnego wyścigu w Rabie Wyżnej zgłosiło się niemal 140 zawodników, którzy nie ulękli się niezbyt długiej lecz trudnej, górzystej trasy z ponad półtora kilometrowym przewyższeniem.

Dla kolarzy amatorów, a tacy w większości startują w Podhale Tour, już samo pokonanie całego dystansu, to jest duże osiągnięcie, a tu jeszcze ta nieustanna presja wyniku.

Stąd też bardzo wysoka średnia prędkość, do czego przyczynił się charakterystyczny profil trasy, który sprawiał, że adrenalina dodatkowo wydzielająca się na ryzykownych, bardzo szybkich zjazdach dawała kopa do wspinaczki na nieuchronnie pojawiające strome podjazdy. Już po stu minutach było po wszystkim, lider całego cyklu i faworyt zawodów, Sebastian Drużkiewicz IN MOGILANY CYCLING TEAM, z nieskrywaną radością zameldował się pierwszy na „Harkabuzkiej” mecie. Tuż za nim uplasował się Mirosław Dariusz CWKS "RESOVIA" RZESZÓW, a trzeci był Michał Czapla US MONTAIN. Cichym bohaterem niedzielnych zmagań był fantastycznie zjeżdżający Marcin Korzeniowski, AGROCHEST TEAM , który przez znaczną część dystansu samotnie przewodził stawce, lecz ostatnia ścianka okazała się za stroma dla zmęczonego ucieczką zawodnika, którego wyprzedził jeszcze Miroslav Lacus CEA SCHWABIK CYCLING.


Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Biernat IN MOGILANY CYCLING TEAM przed Izabelą Sikora i Agatą Miękinia SPOKOJNIE SPOKOJNIE. Przed wyścigiem rozegrano również zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej o Grand Prix Gminy Raba Wyżna, w których wzięło udział 65 uczestników. Dodatkowe informacje,/ min regulaminy, klasyfikacje, zdjęcia itp./znajdują się na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl .

Zawody Podhale Tour w Rabie Wyżnej są dofinansowane przez Gminę Raba Wyżna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Stanisław Kowalczekomentarze
reklama