Małopolscy mundurowi na rowerach pomagają kolegom

Piątek, 22 czerwca 2018 19:40

Nowy Sącz, Tarnów, Nowy Wiśnicz. Między innymi te miejscowości z Małopolski odwiedziła sztafeta mundurowych kolarzy – funkcjonariuszy straży granicznej oraz policji. Zbierali środki na pomoc w leczeniu kolegów z Łodzi, którzy zostali ranni podczas akcji.

Akcja charytatywna pn. „Mundur na Rowerze” zawitała na małopolskie szosy. W ramach przedsięwzięcia przedstawiciele służb mundurowych przemierzają w formie sztafety rowerowej poszczególne miasta Polski. Akcja ma na celu niesienie pomocy poszkodowanym podczas wykonywania obowiązków służbowych funkcjonariuszom.

- W tym roku pomagamy policjantowi oraz strażakowi pożarnemu z Łodzi – wyjaśnia Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Funkcjonariusze zostali poważnie ranni podczas udzielania pomocy starszej kobiecie, która zasłabła w swoim mieszkaniu. W trakcie interwencji, w jej mieszkaniu nastąpił wybuch ładunku pirotechnicznego.

Sztafeta rowerowa rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku. Zakończy się 30 czerwca w Łodzi.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi i Arkowi w leczeniu i rehabilitacji, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy: Bank PKO BP S.A Oddział w Łodzi 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309 w tytule wpłaty „Mundur na rowerze 2018”.

eł/fot. KMP Tarnów
komentarze
Reklama
Reklama