Bezpiecznie na Rowerze: Kreatywnie, bezpiecznie, kolorowo

Wtorek, 31 lipca 2018 11:59

Pogoda tego dnia zrobiła prezent wszystkim. Było słonecznie, było ciepło, było tak jak na lato przystało. Akcja Bezpiecznie na Rowerze gościła na Festiwlau Kreatywnym w Rabie Wyżnej na Podhalu.

Festiwal Kreatywny to impreza, która ma pokazać że Raba Wyżna talentami stoi i potrafi się nimi chwalić. Na scenie było muzycznie, aktywnie, sportowo, tanecznie. Było to także miejsce, które miało „zarazić” pasjami tych jeszcze poszukujących. A czy biorąc pod uwagę naszą akcję i jej idee – można sobie wyobrazić lepsze miejsce na szerzenie zasad bezpieczeństwa? Oczywiście, że nie. „Bezpiecznie na Rowerze” stało się zatem jednym z partnerów Festiwalu Kreatywnego.

I choć akcja ma za zadanie bardziej edukację, to mimo wakacji znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili zmierzyć się z nauką znaków rowerowych czy pierwszej pomocy. A tu - wiek nie grał roli i jak się okazało to dzieciaki chętniej „ratowały” naszą „Ankę”. Dorośli (jesteśmy tego pewni) z boku się przyglądali i zapamiętywali – 30 uciśnięć 2 wdechy, 30 uciśnięć, 2 wdechy.

Ci, którzy zmierzyli się z pierwszą pomocą i z wiedzą o znakach mogli stanąć „oko w oko” z ambasadorem akcji – Dawidem Stachoniem.

Reasumując, każdy znalazł coś dla siebie. I co najważniejsze uzyskał dawkę potrzebnej wiedzy. A dzięki materiałom partnerów akcji dzieciaki do domów mogły zabrać informacje o tym jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły i domu czy jak powinien być wyposażony nasz rower.

W imieniu organizatora już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną akcję Bezpiecznie na Rowerze 4 i 5 sierpnia - która będzie obecna podczas wielkiego festynu w Białce Tatrzańskiej. Na uczestników czeka wiele atrakcji i cennych nagród.

mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć