Małopolska TOUR: rowerowe atrakcje już w niedzielę w Tarnowie

Czwartek, 2 sierpnia 2018 21:18

Tarnów to pierwsze z czterech miast, do których w tym roku zawita wielkie święto miłośników "dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Oprócz rowerowych zmagań na trasach o różnej długości, nie zabraknie też wielu atrakcji, a wśród nich koncertów muzycznych gwiazd, pokazów ewolucji na rowerach MTB, BMX i bicyklach czy przejażdżek na zabytkowych rowerach. To jednak nie wszystko – każdy będzie mógł też "wykręcić” samodzielnie pyszny koktajl na blender bike’u, a nawet spróbować jazdy po… mobilnym torze grawitacyjnym!

- Małopolska od lat pokazuje, że jest idealnym miejscem do jazdy na rowerze – budujemy trasy rowerowe, ale też organizujemy ciekawe wydarzenia. Jednym z nich jest wielkie święto rowerzystów, czyli Małopolska TOUR. W jego ubiegłorocznej edycji wzięły udział setki Małopolan. Jestem przekonany, że tak będzie też tym razem, bo atrakcji w tym roku będzie jeszcze więcej - mówi marszałek Jacek Krupa i zachęca do tego, aby na Małopolska TOUR zabrać ze sobą przyjaciół i dać się porwać wspaniałej, rowerowej zabawie podczas wydarzenia, które odbędzie się w aż czterech miastach regionu.

Inauguracja tegorocznej edycji Małopolska TOUR odbędzie się już w niedzielę, 5 sierpnia, w Tarnowie w "rowerowej strefie" przy ul. Romanowicza. Tego dnia, każdy mieszkaniec będzie mógł wziąć udział w rajdzie na trasach o różnej długości: MAXI (36 km), MIDI (28 km), MINI (17 km) oraz MINI-2 (6 km). Wszyscy uczestnicy na starcie otrzymają koszulkę i numer startowy, a na mecie – posiłek pozwalający na regenerację sił. Ale to nie wszystko, gdyż na uczestników imprezy będzie czekać też specjalnie przygotowana strefa food-truckowa. Będzie też okazja do tego, aby wsiąść na blender bike'a, czyli specjalny rower stacjonarny z podłączonym blenderem. Wystarczy kilka ruchów oraz ulubionych owoców, aby "wykręcić" pyszny i zdrowy koktajl!

Mali miłośnicy "dwóch kółek" będą mogli wziąć udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy na rowerze prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Radości nie zabraknie też w specjalnej strefie zabaw dla dzieci oraz podczas spotkań z zabytkowymi rowerami. Zaplanowano też przedstawienia pokazujące historię jazdy "na dwóch kółkach" w pigułce.

Na jeszcze więcej atrakcji będzie można liczyć z kolei podczas pokazów dirt jumpingu, czyli ewolucji na rowerach MTB i BMX. Odbędą się one na największej w Polsce konstrukcji, dzięki której rowerowe skoki można wykonywać nawet na wysokość sześciu metrów.
Wieczorem natomiast nie zabraknie świetnej zabawy z największymi gwiazdami polskiej muzyki, czyli zespołem ŁĄKI ŁAN i raperem O.S.T.R.

Więcej informacji na temat zbliżającego się rajdu w Tarnowie, w tym dokładny program wydarzeń, można znaleźć na stronie www.malopolskatour.pl oraz www.facebook.com/malopolskatour.

opr.s/

źródło: mat. prasowy

komentarze
Reklama
Reklama