Już jutro Uphill Jaworzyna Krynicka

Piątek, 3 sierpnia 2018 12:34

Fundacja GOPR oraz jej główny partner – Grupa Tauron zapraszają do udziału w imprezie sportowej Tauron Uphill Jaworzyna Krynicka

Zawody wystartują w sobotę z deptaku głównego w Krynicy ruszając w liczącą 10 kilometrów trasę której meta znajduje się na szczycie Jaworzyny Krynickiej.

Zawody rowerowe które są imprezą towarzysząca piknikowi „Dzień Ratownika Górskiego” odbędą sięna terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego, w paśmie Jaworzyny Krynickiej z najwyższym szczytem od którego pochodzi nazwa pasma, wznoszącego się na wysokości 1114 m n.p.m.

Trasa o długości 10 km rozpoczyna się od ostrego startu w Krynicy – Zdrój nieopodal ulicy Szkolnej, po czym natychmiast wchodzi w las bardzo stronnym około 200 metrowym podjazdem, łączy się z szlakiem niebieskim, który wznoszącym się zboczem góry przecina stok narciarski, a następnie prowadzi na Przełęcz Krzyżową (768 m n.p.m.). Kolejno trasa prowadzi grzbietem, po czym wychodzi z lasu na rozległe tereny nad Słotwinami. Dalej zalesionym grzbietem Bukowiny trasa wprowadza nas na Przysłup (1044 m n.p.m.), a następnie pod szczyt Runka (1082 m n.p.m.). Po skręcie w lewo szlak zmienia się z niebieskiego na czerwony, który kieruje się bezpośrednio na szczyt Jaworzyny Krynickiej.

Więcej informacji na stronie Fundacji GOPR

mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama