Rowerowy Nowy Targ (zdjęcia)

Niedziela, 19 sierpnia 2018 15:02

NOWY TARG. Blisko 300 osób wystartowało w rajdzie organizowanym w Mieście w ramach rajdu rowerowego Małopolska Tour 2016. Marszałek Małopolski i burmistrz Nowego Tagu także wzięli udział w rajdzie. Obaj panowie wybrali trasę średnią. Jacek Krupa przyznał, że dziś jest wyjątkowo gorąco, a na dodatek "tu są niezłe górki".

Wytyczono malownicze przejazdy. Z uwagi na wiek, możliwości i umiejętności rowerzystów opracowano trzy trasy.

Najkrótsza - 12 km mini - obejmuje przejazd z Nowego Targu do Lasku i powrót na Rynek. Trasa midi - w dwóch wersjach 28 i 24 km prowadzi przez Lasek, Trute, Ludźmierz, Krauszów Pyzówkę, Morawczynę i powrót przez Trute, Lasek i Grel do Nowego Targu. Tę trasę wybrało najwięcej osób. Uczestnicy asekurowani będą przez policjantów.

Najdłuższa trasa ma 38 km i przeznaczona jest dla najbardziej zaprawionych cyklistów. Na trasach czekają bufety owocowe oraz stanowiska z wodą. Komandorem rajdu jest Marek Kosicki.

- Nowy Targ to mocna pozycja na mapie rowerowej - zaznaczył Grzegorz Watycha. Jak dodał, o zainteresowaniu taką formą rekreacji świadczyć może to, iż do zaplanowanego za tydzień kolejnego rajdu wokół Tatr zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i zapisy zostały już zamknięte.

Marszałek Jacek Krupa otwierając rajd deklarował, że "kocha rowery od lat". Nie ukrywał, że cieszy go udział w dzisiejszym wydarzeniu. Z kolei burmistrz Grzegorz Watycha pozdrowił wszystkich uczestników rajdu, życzył "miłej zabawy i bezpiecznego pedałowania". Przypomniał, że po południu na płycie Rynku przewidziano piknik rowerowy z mnóstwem atrakcji.

s/ zdjęcia: Michał Adamowski
komentarze
Reklama
Galeria zdjęć
Reklama