Kellys Cyklokarpaty w Myślenicach

Wtorek, 21 sierpnia 2018 16:00

W ostatnią sobotę wakacji - 25 sierpnia - Myślenice staną się stolicą małopolskiego kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy z plaży trawiastej na Zarabiu przez zbocza Chełmu po Lubomir ruszą uczestnicy maratonu rowerowego Kellys Cyklokarpaty.

Cykliści będą mogli zmierzyć się na trzech dystansach, zróżnicowanych pod względem długości trasy i przewyższeń. Najlżejszy z nich to Hobby, a następnie Mega i Giga. Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych uczestnikach – specjalnie dla nich, na terenie miasteczka rowerowego odbędzie się Kids Race.

Przy planowanym stopniu trudności 4/5 można oczekiwać, że maraton będzie bardzo wymagający kondycyjnie, ale tylko umiarkowanie trudny pod względem technicznym - zapowiada organizator Kellys Cyklokarpaty - Grzegorz Prucnal. Dystans Hobby w Myślenicach wyniesie 25 km i 880 m przewyższeń, Mega to 43 km i 1904m przewyższeń, zaś wyścig Giga rozegrany zostanie na trasie o długości 71 km i 3270 m różnicy wzniesień. Start Mega i Giga zaplanowano na godzinę 11:00, Hobby na - 11:30, a Kids Race dla najmłodszych – w samo południe, na terenie miasteczka zawodów, zlokalizowanego na plaży trawiastej.

W maratonie swój start zapowiedział aktualny Mistrz Polski w Maratonie MTB - Dariusz Batek, który zaledwie tydzień przed startem w Myślenicach, obronił tytuł podczas Mistrzostw Polski w Wiśle. Zgłoszenia do zawodów prowadzone są drogą internetową, Możliwe będzie również zgłoszenie w dniu zawodów, jednak za wyższą opłatą startową. Zawody dla dzieci są bezpłatnie niezależnie od terminu zgłoszenia. Biuro zawodów wyścigów dziecięcych zamykane jest o godzinie 11:45.

Zachęcamy Mieszkańców i Gości Myślenic do kibicowania zawodnikom oraz udziału w maratonie. Wszelkie informacje zarówno o zgłoszeniach, jak i trasach można znaleźć na stronie internetowej www.cyklokarpaty.pl/myslenice


Utrudnienia w ruchu drogowym

Organizacja tak dużej imprezy sportowej niesie za sobą również niewielkie utrudnienia. W godzinach 11:00 - 11:05 oraz 11:30 - 11:35 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu ulicy Parkowej na odcinku od plaży trawiastej do skrzyżowania z ul. Zacisze. Przez resztę dnia ruch pojazdów będzie odbywał się bez zakłóceń.

Partnerem wydarzenia jest Miasto i Gmina Myślenice.

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty to cykl 12 wyścigów dla amatorów, które odbywają się w południowo - wschodniej Polsce od 11 lat. Więcej informacji na temat tej imprezy i wyniki dotychczasowych znaleźć można na stronie www.cyklokarpaty.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama