Na Turbacz z Cezarym Zamaną

Wtorek, 28 sierpnia 2018 19:39

Znakomity kolarz Cezary Zamana wraz z Gminą Nowy Targ promuje kolarstwo w Gorcach. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy poznaliśmy szczegóły zbliżających się zawodów Gorce Champion MTB Uphill & Dowhnill oraz rowerowe plany Gminy Nowy Targ

Jak zapowiadał pełniący funkcje dyrektora sportowego zawodów Zamana - to jedyne takie zawody w Polsce, a może i w Europie. Na trasie z Waksmundu na szczyt Turbacza i z powrotem ścigać się będą śmiałkowie w formule "na górę i na dół". Takiego połączenia jeszcze nie było!

Blisko 11 kilometrowa trasa, którą zawodnicy wyruszą na najwyższy szczyt Gorców jest oznakowana i dostępna dla wszystkich na co dzień. 2 września o 10 rano wyruszą na nią zawodnicy - organizatorzy spodziewają się około 100 kolarzy, choć przygotowani są nawet na trzy razy tyle. Wjazd i zjazd klasyfikowane będą osobno, razem trafią jednak do klasyfikacji generalnej. O ile za podjazd zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne, o tyle za zjazd, w trosce o względy bezpieczeństwa na trasie nagrody będą bardziej symboliczne.

Jak zaznaczał dziś Cezary Zamana, będzie to doskonała okazja, by pobawić się na zjeździe. Downhill jako dyscyplina stał się bardzo specjalistyczny i ryzykowny - zawodnicy ścigają się na specjalnych trasach korzystając z rowerów, które na górę trzeba nie rzadko transportować wyciągiem. - To odstrasza amatorów, a podczas zjazdu z Turbacza korzystać będziemy z normalnych rowerów którymi wjedziemy na górę, każdy będzie mógł jechać swoim tempem - mówi sportowiec.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieli by zmierzyć się z Turbaczem - jadąc, podchodząc, w swoim tempie znaleźć się na górze. Najlepsi pokonają trasę na szczyt pewnie w kilkadziesiąt minut, ale chodzi o to, by podjąć wyzwanie!

W trakcie zawodów na stadionie w Waksmundzie odbywał się będzie rodzinny piknik, podczas którego z myślą o najmłodszych cyklistach odbędzie się wyścig na rowerkach biegowych dla dzieciaków w wieku od 4 do 6 lat.

Włodarze Gminy Nowy Targ - Panowie Jan Smarduch i Marcin Kolasa podkreślali dziś podczas spotkania z mediami jak ważne są rowery dla turystycznych aspiracji gminy. Trasy wzdłuż Dunajca, oznaczone trasy w Gorcach oraz ciągle rosnąca ilość ścieżek rowerowych sprawia, że zainteresowanie rowerami rośnie. Widać to zarówno na ścieżkach na których pojawia się coraz więcej mieszkańców i turystów ale też po powstających sklepach rowerowych, serwisach czy wypożyczalniach.

Jedną z form promocji Gminy Nowy Targ, właśnie jako miejsca przyjaznego kolarzom i oferującego szereg zróżnicowanych możliwości - od trudnych górskich tras po spacerowe ścieżki - jest współpraca z Zamana Group, które od lat organizuje zawody rowerowe i wydarzenia dla cyklistów. Wspólnie dziś deklarowali współpracę i organizacje kolejnych imprez w przyszłości.

Z numerem pierwszym w nadchodzących zawodach wystartuje jeżdżący na co dzień na rowerze vice-wójt Marcin Kolasa, który z rąk Cezarego Zamany odebrał dziś swój startowy numer. Jak podkreślał wójt Smarduch, to właśnie jego zastępca jest motorem napędowym rowerowych inwestycji w Gminie Nowy Targ.

Więcej na temat zawodów pisaliśmy: Walka z czasem i Turbaczem: Gorce Champion MTB już 2 września


wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama