Finał Podhale Tour 2018 w Spytkowicach

Niedziela, 16 września 2018 12:00

Zbliża się termin ostatniego etapu tegorocznego Podhale Tour którym będzie wyścig o Puchar Wójta Gminy Spytkowice. Zawody odbędą się w niedzielę 23 września - start i meta na terenie kompleksu sportowo wypoczynkowego „BESKID”

Zapisy już od godz. 9:00, start Mini Podhale Tour o 11:00, natomiast start indywidualny Podhale Tour rozpocznie się o 13:00.

Trasa ta sama co w zeszłym roku, liczy 25,5 km i prowadzi do Raby Wyżnej, następnie przez znaną już uczestnikom przełęcz w Harkabuzie, by po szybkim zjeździe przez Podsarnie, powrócić do Spytkowic.

Organizatorzy: Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice oraz Gmina Spytkowice, serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już brali udział w poprzednich etapach, ale liczą też, że pojawią się nowi kolarze i zaliczą udział w tych popularnych zawodach.

Dla uczestników zostały przygotowane trofea sportowe i nagrody rzeczowe oraz losowanie upominków, a w Spytkowicach będzie podwójna dekoracja gdyż to już finał i poznamy zdobywcę Pucharu Podhala za 2018 rok.

Największe szanse na zwycięstwo w całym cyklu ma lider Sebastian Druszkiewicz, który o prawie cztery minuty wyprzedza Marka Wojnarowskiego i o siedem Mirosława Lacusa ze Słowacji, jednak w sporcie a szczególnie w kolarstwie nic nie jest pewne, walka trwa do ostatniego metra a kondycji i ambicji na pewno nikomu nie zabraknie.

Oprócz jazdy indywidualnej na czas, odbędą się również zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej o Grand Prix Gminy Spytkowice.

Organizatorzy zapraszają młodych adeptów kolarstwa wraz z całymi rodzinami, to takie miłe gdy najbliżsi czynnie kibicują i dopingują zawodników zmagających się na trasie. Każdy uczestnik Mini Podhale Tour bierze udział w dekoracji i każdy otrzyma słodki upominek od organizatorów.

Stanisław Kowalcze

Więcej na temat
komentarze
reklama