Po Tarnowie na miejskich dwóch kołach

Czwartek, 11 października 2018 12:55

Co prawda sezon rowerowy ma się ku końcowi, ale w Polskim Biegunie Ciepła jesień to też dobry czas, by porzucić samochody i przesiąść się na „dwa koła”. Zwłaszcza, że Tarnowski Rower Miejski jest już dostępny.

Jak informuje tarnowski ratusz, na mieszkańców czeka w sumie 110 rowerów, które można wypożyczać i oddawać na 10 samoobsługowych stacjach. Do dyspozycji będzie 100 standardowych rowerów oraz 10 rowerów dziecięcych, na których wygodnie mogą jeździć najmłodsi - to pierwsze takie rozwiązanie w Małopolsce. Krótkie wypożyczenia będą zupełnie bezpłatne.

- Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się w systemie na stronie rower.tarnow.pl, przez aplikację mobilną Tarnowski Rower Miejski lub na terminalu. Należy zasilić też swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których będą finansowane przyszłe wypożyczenia. Istnieje duża szansa, że kwota ta pozostanie nienaruszona, gdyż pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne, a dla użytkowników identyfikujących się E-kartą w wersji Premium bezpłatny czas wyniesie aż pół godziny – opisują tarnowscy urzędnicy.

Rower można wypożyczyć wypisując na terminalu numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też przyłożyć E-kartę, która po wcześniejszym sparowaniu z kontem umożliwi identyfikację użytkownika i naliczenie zniżek, można również skorzystać z aplikacji mobilnej Tarnowskiego Roweru Miejskiego.

Mapa stacji, szczegółowe zasady korzystania oraz cennik dostępne są na stronie internetowej rower.tarnow.pl oraz na terminalach stacji wypożyczeń. W tym roku rowery będzie można wypożyczać do 30 listopada. W kolejnych latach sezon rozpocznie się 1 marca.

Opr. eł/fot. UMT
komentarze
reklama