Startuje Podhale Tour 2019

Sobota, 27 kwietnia 2019 07:59

W najbliższą niedzielę 28 kwietnia we Wróblówce odbędzie się inauguracja Podhale Tour 2019. Są to cykliczne zawody w kolarstwie szosowym, składające się z pięciu etapów: pierwsze cztery ze startu wspólnego, ostatni to jazda indywidualna na czas.

Jest to impreza amatorska więc może w niej wziąć udział każdy kto się czuje na tyle mocny by pokonać trasę, wystarczy mieć sprawny rower i ukończone osiemnaście lat, dla młodszych zawodników wymagana jest zgoda rodzica.

Każdy etap to oddzielny wyścig, ale jest też prowadzona klasyfikacja  generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2019 zdobędzie Kolarski Puchar Podhala. 

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Lipnica Wielka, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof  Faber. Patronat medialny sprawują: Tygodnik Podhalański, Goral info, Podhale Sport, Podhale24.pl, Twoje Podhale i TV Podhale.

Pierwszy etap to wyścig o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec i odbędzie się już 28 kwietnia. Trasa liczy ponad 80 kilometrów i prowadzi podhalańskimi drogami z Wróblówki przez Ludźmierz, Rogoźnik, Ciche do Czarnego Dunajca, gdzie na ul. Kamieniec Górny będzie meta. Mimo, że etap jest dosyć długi jak na początek sezonu, to jednak trasa jest w większości prawie płaska i bardzo szybka z jednym krótkim podjazdem na każdej rundzie.

Zapisy do pierwszego etapu jak i całego cyklu Podhale Tour, będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie we Wróblówce w dniu zawodów w godź od 9.00, start odbędzie się o 12.00, a przyjazd pierwszych zawodników na metę jest planowany na 14.00. Dla najszybszych przygotowane są trofea sportowe i nagrody, a wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych upominków a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy nie zapominają o dzieciach i młodzieży szkolnej, dla nich jest przygotowany cykl zawodów rowerowych Mini Podhale Tour, o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Pierwsze zawody o Grand Prix Gminy Czarny Dunajec odbędą się też w niedzielę we Wróblówce. Więcej informacji, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.plmat. prasowe, oprac. wo/
komentarze
Reklama
Reklama