Rajd Doliną Dunajca (zdjęcia)

Niedziela, 5 maja 2019 23:27

W piątek 3 maja Krościenko nad Dunajcem zamieniło się w stolicę kolarzy. A to za sprawą drugiej edycji Rajdu Doliną Dunajca. Na starcie, mimo padającego ulewnego deszczu stanęło 166 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Trasa rajdu liczyła 95 kilometrów, wiodła malowniczą Doliną Dunajca i gwarantowała zapierające dech w piersiach widoki. Kolarze przejechali koło Jeziora Czorsztyńskiego, pokonali również 49 ostrych zakrętów na Przełęczy Knurowskiej. Organizatorzy, podobnie jak w zeszłym roku dla bardziej ambitnych, lubiących rywalizację zawodników przygotowali cztery odcinki challenge, które znajdowały się w Czorsztynie, Kacwinie, Dursztynie oraz na podjeździe na Przełęcz Knurowską. Na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz puchary.

Nim kolarze wyruszyli na trasę, z racji przypadającego Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Starterem rajdu był wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

Zaraz potem na trasę wytyczoną na ścieżce pieszo-rowerowej koło Amfiteatru Pod Wierzbą wyruszyli młodsi zawodnicy. Kolarzy dopingowali licznie zgromadzeni na trasie rodzice oraz koledzy. Rywalizacja najmłodszych odbyła się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Najlepsi zawodnicy z każdej grupy wiekowej dostawali trofea sportowe i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne upominki.

Organizatorem wydarzenia była firma Tatra Cycling Events prowadzona przez Cezarego Szafrańca. Patronatem honorowym Rajd objęli poseł na Sejm RP Anna Paluch, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz wójt gminy Krościenko Jan Dyda.

wb/
komentarze
Reklama
Galeria zdjęć
Reklama