Rowerowe Powitanie Lata

Niedziela, 16 czerwca 2019 10:41

Jak najlepiej świętować najprzyjemniejszą porę roku? Oczywiście na rowerze i w towarzystwie najbliższych. Taką okazję dają zaplanowany na 23 czerwca w Szczucinie Rodzinny Rajd Rowerowy: 3 zróżnicowane trasy rowerowe, a później wielki sportowy festyn z konkursami, grami i zabawami.

Impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie czerwcowej niedzieli. Będzie można przejechać kilkanaście kilometrów, nacieszyć oczy pięknymi widokami, po czym zregenerować się na kolorowym, pełnym atrakcji festynie. Organizatorzy przygotowali aż trzy warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:
Mini – 10 kilometrów
Midi – 24 kilometrów
Maxi – 40 kilometrów.

Wszystkie zaczynają się i kończą na Placu Parafialnym. Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Na trasie dystansu Mini przygotowany zostanie bufet owocowy. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy rower Lapierre.

Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w czerwcową niedzielę wybiorą rower. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone na Placu Parafialnym rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy Rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.

Podczas pikniku, odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami.

Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w niedzielę 23 czerwca na Placu Parafialnym i zapisać się. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.
Organizatorem Rajdu jest Małopolski Związek Kolarski. Partnerami wydarzenia są Urząd Miasta i Gminy Szczucin i Województwo Małopolskie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
SZCZUCIN 23 CZERWCA 2019

Zbiórka na terenie Placu Parafialnego, ul. Rynek 19
10.00 – 11.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów, bloczków na posiłek, mapek
12.00 – Plac Parafialny – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy (MAXI, MIDI, MINI)
13.00 – 16.00 – przyjazd do mety na Placu Parafialnym
14.00 – 16.00 – posiłek, festyn sportowy, występy, konkursy, gry, nagrody dla uczestników
14.00 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci
15.00 – start do zawodów dzieci – 6 zawodów
– dekoracja wszystkich uczestników zawodów dla dzieci
16.00 – zakończenie imprezy

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Opis tras
Trasa MAXI (40 km):
Plac Parafialny – ul. Parkowa – ul. Witosa – ul. Topolowa – Wiślana Trasa Rowerowa – Delastowice – Skrzynka – Lubasz Zalesie – Zielona – Dąbrowica – Annów – Załuże – Borki – Zielona – Podkościółek – Plac Parafialny

Trasa MIDI (24 km):
Plac Parafialny – ul. Parkowa – ul. Witosa – ul. Topolowa – Wiślana Trasa Rowerowa – Delastowice – Skrzynka – Lubasz Zalesie – Podkościółek – Plac Parafialny

Trasa MINI (10 km)
Plac Parafialny – Domek Myśliwski (bufet owocowy) – Dąbrowica – Zielona – Podkościółek – Plac Parafialny

CZASOWY PLAN PRZEJAZDU
12.00 – 12.00 – Szczucin, Park Miejski
12.10 – 12.30 – Wiślana Trasa Rowerowa
12.15 – 13.00 – Delastowice
12.20 – 13.45 – Skrzynka
12.40 – 14.30 – Dąbrowica (12.15 MINI)
12.40 – 15.00 – Załuże
12.50 – 15.15 – Borki
13.00 – 15.30 – Świdrówka
13.15 – 16.00 – Szczucin, Park Miejski


mat. prasowy
komentarze
reklama