Puchar Szlaku Solnego w Tuchowie

Poniedziałek, 24 czerwca 2019 22:37

Tegoroczna edycja Pucharu Szlaku Solnego jest już za półmetkiem - rozegrane w weekend zawody w Tuchowie były czwartymi, po Zbylitkowskiej Górze, Chochołowie i Spytkowicach z 6 zaplanowanych.

Kolejne etapy rozegrane zostaną w Orawce koło Jabłonki 14 lipca i w Rabce 22 września.

W Tuchowie bardzo dobrze spisali się kolarze górscy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w zawodach Pucharu Szlaku Solnego. Swoje wyścigi wygrała Zuzanna Krzystała i Bogdan Czarnota, a drugi był Stanisław Nowak.

Bardzo dobrą dyspozycję prezentuje ostatnio Zuzanna Krzystała. Tydzień temu zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w ciągu zaledwie kilkunastu godzin wygrała zawody w Bike Maraton w Wiśle, by przenieść się do Brennej, gdzie odbywał się Bike Atelier, w którym… również była najlepsza. W tym czasie był czas na krótki odpoczynek, serwis sprzętu i przyspieszoną regenerację.
- W ostatni weekend w ciągu dwóch dni maratonów zaliczyłam prawie 8h ścigania, ponad 100 km, przy przewyższeniach prawie 5000 m – przypomina Zuzanna.

W ten weekend Zuzanna Krzystała nie zamierzała odpoczywać i zameldowała się na starcie cross country 4. etapu Pucharu Szlaku Solnego. Ambitna zawodniczka i tym razem spisała się znakomicie i zwyciężyła z niemal 10-minutową przewagą.

W kategorii masters bardzo dobrą dyspozycję po ostatnim pechowym występie i problemach technicznych pokazał Bogdan Czarnota. W tym tygodniu już wszystko zagrało, a kolarz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wygrał pewnie z przewagą niemal 2,5 minuty.

Pasjonujący był wyścig elity mężczyzn. Dzielnie o zwycięstwo walczył też Stanisław Nowak, lecz ostatecznie zajął drugie miejsce, tracąc zaledwie 17 sekund do zwycięzcy.

Puchar Szlaku Solnego to cykl zawodów cross country w kolarstwie górskim składający się z kilku edycji - wyścigów o Puchar poszczególnych jednostek samorządowych.

Start w formule cross country to dla mnie odmiana – wyścig był krótki i intensywny. Wraz ze mną na starcie stanęli Bogdan Czarnota oraz Stanisław Nowak - cała ekipa dosłownie spisała się na medal! Na trasie było kilka sekcji w tym długi asfaltowy podjazd, łąka z szybkim zjazdem i sporo leśnych technicznych zakręconych singli. Pogoda nas nie oszczędziła, żar lał się z nieba a pot lał się z nas. Pomimo pewnego strachu przed startem, z rundy na rundę jechało mi się coraz lepiej i w efekcie kończę wyścig na 1. miejscu - powiedziała Zuzanna Krzystała

Dla mnie start w Siedliskach-Lubaszowej to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski XCO. Muszę przyznać, że trasa była bardzo dobrze przygotowana, nie zabrakło zarówno elementów technicznych, jak i bardziej wymagających podjazdów. Od startu odjechaliśmy w trójkę, a na koniec pierwszej rundy zaatakowałem i objąłem prowadzenie. Na koniec przedostatniego okrążenia zbliżył się do mnie jeden z zawodników, ale na najcięższym podjeździe pojechałem bardzo mocno i z bezpieczną przewagą docieram do mety - podsumowuje Bogdan Czarnota


Stanisław Nowak:
Od startu panowało umiarkowanie wysokie, równe tempo tylko na chwilę malejące na krętej części trasy. Początkowo na przodzie jechała sześcioosobowa grupka - z każdym okrążeniem malejąca. Na ostatnią pętlę zostaliśmy we trójkę: ja, Jarek Żur i Michał Topór. Tempo ciągle rosło, zaczęły się ataki, Jarek trochę został w tyle. Na rozpoczynającym ostatnie okrążenie podjeździe odjechałem trochę Michałowi jednak na niedługo. Finalnie melduję się na mecie z paręnastoma sekundami straty. Dzięki za gromki doping kibiców i całemu teamowi za wsparcie.WYNIKI
Puchar Szlaku Solnego 2019 Siedliska Lubaszowa (4. etap)

Elita kobiet

1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:18:40
2. Małgorzata Mazurek (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik) 1:28:09
3. Julita Fira (KS Luboń Skomielna Biała) 1:30:51

Elita mężczyzn

1. Michał Topór (UKS Sokół Superior Zator) 1:29:56
2. Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 1:30:13
3. Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała) 1:31:53

Open masters

1. Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 0:51:34
2. Mirosław Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) 0:53:47
3. Janusz Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski) 0:59:20


mat. prasowe
komentarze
reklama