Rowerowy szum w Gorlicach

Wtorek, 25 czerwca 2019 22:07

Setki rowerzystów, którzy 30 czerwca zameldują się na starcie Rodzinnego Rajdu Rowerowego w na stadionie OSiR w Gorlicach wygenerują donośny szum, jadąc po ciekawie zaprojektowanych i malowniczych trasach. Donośnego śmiechu nie braknie też na sportowym pikniku.

Impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie ostatniej czerwcowej niedzieli. Do przejechania będzie kilkanaście kilometrów, podczas których każdy nacieszy oczy pięknymi widokami. A po dojechaniu do mety, będzie można zregenerować się na gwarnym pikniku, którego program po brzegi wypełniony będzie atrakcjami. Małopolski Związek Kolarski, główny organizator Rajdu, zaprojektował aż trzy zróżnicowane warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:
a) Mini – 10 kilometrów
b) Midi – 24 kilometrów
c) Maxi – 37 kilometrów.

Wszystkie zaczynają się i kończą na gorlickim stadionie Ośrodku Sportu i Rekreacji. Peleton mieszkańców Gorlic oraz okolic wyruszy w teren punktualnie o 12.00. Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy rower Lapierre.
Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy w czerwcową niedzielę wybiorą rower, świeże powietrze oraz towarzystwo najbliższych. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone na gorlickim stadionie rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy Rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.
Podczas pikniku, odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami.
Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w niedzielne przedpołudnie 30 czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, by zapisać się oraz odebrać pakiet startowy. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.
Organizatorem Rajdu jest Małopolski Związek Kolarski. Partnerami wydarzenia są Urząd Miejski Gorlice i Województwo Małopolskie. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
GORLICE 30 CZERWCA 2019

Zbiórka na terenie Stadionu OSiR, ul. Sienkiewicza 15
10.00 – 11.45 – zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów, bloczków na posiłek, mapek
12.00 – Stadion OSiR – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy (MAXI, MIDI, MINI)
13.00 – 15.00 – przyjazd do mety na Stadionie OSiR
13.00 – 16.00 – posiłek, festyn sportowy, występy, konkursy, gry, nagrody dla uczestników
14.15 – 14.45 – zapisy do zawodów dla dzieci
15.00 – start do zawodów dzieci – przy Stadionie
15.30 – dekoracja wszystkich uczestników zawodów dla dzieci
16.00 – zakończenie imprezy

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Opis tras
Trasa MAXI (37 km):
Gorlice Stadion OSiR – Kobylanka – Libusza – Wójtowa – Lipinki – Wapienne – Sękowa – Gorlice Stadion OSiR

Trasa MIDI (24 km):
Gorlice Stadion OSiR – Kobylanka – Niwa – Kryg – Świniarki – Dominikowice – Sękowa – Gorlice Stadion OSiR

Trasa MINI (10 km):
Gorlice Stadion OSiR – Dominikowice – Sękowa – Gorlice Stadion OSiR
komentarze
reklama