Podhale Tour: Puchar Wójta Gminy Spytkowice

Czwartek, 27 czerwca 2019 12:21

Przed nami ostatni etap amatorskich zawodów w kolarskich Podhale Tour 2019. Już w najbliższą niedzielę 30 czerwca, odbędzie się Wyścig o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, jazda indywidualna na czas.

Trasa liczy 33 km i prowadzi ze Spytkowic przez Jordanów, Toporzysko do Sidziny, skąd powrót tą samą drogą do Spytkowic. Biuro zawodów oraz start i meta zostały zaplanowane w obrębie stadionu obok Gminy Spytkowice, tam też będą miejsca parkingowe dla uczestników.

Zawody w Spytkowicach, to również podsumowanie pięcioetapowej rywalizacji i wyłonienie zdobywcy Pucharu Podhala, na który największe szanse ma Marcin Węgrzyn SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE wyprzedzający o ponad dwie minuty Marka Wojnarowskiego 72D ROWMIX JAVA TEAM, oraz Kamila Mieszczaka. Wśród kobiet zdecydowaną liderką jest Izabela Sikora HI FIVE POLSKA, za której plecami, o drugie miejsce, równy bój toczą aż trzy zawodniczki: Agata Miękinia LECH-POL 4X4 TEAM, Anna Podgórska i Maria Franczyk. Ciekawa rywalizacja odbywa się również w klasyfikacji drużynowej Podhale Tour, gdzie po czterech etapach prowadzi NOWOTARSKI KLUB KOLARSKI, ale na drugim miejscu jest również znakomita drużyna SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE, a trzecie miejsce zajmuje 72D ROWMIX JAVA TEAM.

Tradycyjnie w tym samym dniu na stadionie w Spytkowicach odbędą się również zawody rowerowe Mini Podhale Tour, dla dzieci i młodzieży szkolnej, o Grand Prix Gminy Spytkowice, a w klasyfikacji generalnej młodzież walczy o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Stanisław Kowalcze, oprac. wo/
komentarze
Reklama
Reklama