Kolarski Puchar Podhala dla Marcina Węgrzyna

Środa, 10 lipca 2019 10:59

Jazdą indywidualną na czas, o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, zakończył się tegoroczny cykl amatorskich zawodów kolarskich Podhale Tour. Ponad stu uczestników zmagało się z górzystą, liczącą 33 kilometry trasą biegnącą ze Spytkowic przez Jordanów do Sidziny, skąd powrót na metę tą samą drogą.

Walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Adamem Wójcikiem IN MOGILANY CYCLING TEAM, a Markiem Wojnarowskim 72D ROWMIX JAVA TEAM, ostatecznie o 5 sekund wygrał ten pierwszy i zdobył Puchar Wójta Gminy Spytkowice.

Jednak zwycięstwo w całym pięcioetapowym cyklu Podhale Tour, doskonałą jazdą, zapewnił sobie cichy faworyt, Marcin Węgrzyn SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE, który po wielu latach startów zasłużenie zdobył upragniony kolarski Puchar Podhala.

Tuż za nim z dziewięciosekundową zaledwie stratą uplasował się Marek Wojnarowski a trzecie miejsce wywalczył Kamil Mieszczak. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Sikora HI FIVE POLSKA przed Agatą Miękinią LECH-POL 4X4 TEAM oraz Anną Podgórską. Bardzo duże emocje wzbudziła rywalizacja w klasyfikacji drużynowej gdzie zdecydowanie zwyciężył NOWOTARSKI KLUB KOLARSKI wyprzedzając kolejną drużynę z Nowego Targu SPORTS CAMP - WYJAZDY ROWEROWE oraz 72D ROWMIX JAVA TEAM. Wśród pięćdziesięciu sklasyfikowanych drużyn, dziesiąte miejsce zdobyło Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice – główny organizator Podhale Tour.

Dekoracji najlepszych zawodników i drużyn dokonali samorządowcy Gminy Spytkowice na czele z wójtem Ryszardem Papankiem, oraz przedstawiciele TC Orzeł Spytkowice.

Wraz z zakończeniem rywalizacji dorosłych uczestników, zakończyły się również zawody rowerowe Mini Podhale Tour, o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, w których uczestniczyło prawie sto pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców z Podhala i okolic. Najlepsi w swych kategoriach wiekowych, oprócz trofeów sportowych otrzymali z rąk pani Prezes BS w Rabie Wyżnej Haliny Szewczyk, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zdjęcia, wyniki i filmy z tegorocznego Podhale Tour zobaczyć można na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Żegnamy się z tą imprezą, pierwsze zawody Podhale Tour odbyły się w 2011 roku a w ciągu kolejnych dziewięciu lat na podhalańskich drogach przeprowadzono trzydzieści sześć wyścigów. Wielkie uznanie dla uczestników za starty w tych bardzo wymagających zawodach i czystą, sportową rywalizację.

Organizatorzy Podhale Tour dziękują na koniec wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przygotować, sfinansować i przeprowadzić to przedsięwzięcie.


Stanisław Kowalcze, zdjęcia Jakub Wojtyczek
komentarze
reklama
Galeria zdjęć