Niepołomickie niespodzianki rowerowe

Wtorek, 16 lipca 2019 09:38

Środek wakacji to idealna pora na spędzenie całego dnia na rowerze. A gdy jeszcze jeździć można w towarzystwie najbliższych i cieszyć się malowniczą trasą, to całość brzmi znakomicie. Tak właśnie zapowiada się niedzielny Rodzinny Rajd Rowerowy (21 lipca) w Puszczy Niepołomickiej.

Impreza to doskonały pomysł dla dzieci i dorosłych na aktywne spędzenie lipcowej niedzieli. Będzie można przejechać kilkanaście kilometrów, nacieszyć oczy pięknymi widokami Puszczy Niepołomickiej, po czym zregenerować się na kolorowym, pełnym atrakcji sportowym pikniku. Organizatorzy – czyli Małopolski Związek Kolarski, Miasto Niepołomice oraz Nadleśnictwo Niepołomice - przygotowali aż trzy warianty tras. Każdy z nich został pomyślany o innej grupie rowerzystów: początkujących, średnio zaawansowanych i tych, którzy regularnie trenują jazdę i nie boją się wyzwań w terenie. Do wyboru będą następujące dystanse:
Mini – 13 kilometrów
Midi – 30 kilometrów
Maxi – 37 kilometrów.

Wszystkie zaczynają się i kończą na Polanie Sitowiec przy Drodze Królewskiej. Nie ma obaw, że ktoś się zgubi: w pakiecie startowym, oprócz przyczepianego do roweru numeru znajdzie się również mapka tras. Warto będzie też w atrakcyjnych turystycznie punktach zejść na chwilę z roweru, by wziąć udział w grze terenowej „Zwiedzamy Małopolskę”. Za znalezione zdrapki wygrać będzie można nie tylko drobne upominki, ale i firmowy rower Lapierre.

Uczestnictwo w Rajdzie nie ma charakteru sportowej rywalizacji i walki o pierwsze miejsce. Zwycięzcami będą wszyscy ci, którzy 21 lipca wraz z rodziną wybiorą rower. W nagrodę otrzymają nie tylko przejazd starannie przygotowaną i piękną widokowo trasą, ale również pamiątkowy medal i udział w sportowym pikniku. To urządzone na Polanie Sitowiec rowerowe miasteczko, do którego zjadą wszyscy uczestnicy Rajdu. Każdy zje tam ciepły i pożywny posiłek regeneracyjny i będzie mógł wziąć udział w konkursach.

Podczas pikniku punktualnie o godzinie 15.00 odbędą się także zawody dla dzieci do 13. roku życia. Najmłodsi sportowcy ścigać się na bezpiecznie wytyczonych trasach, a każdy śmiałek stający na linii startu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych wrócą do domu z nagrodami – bajecznie kolorowymi sportowymi strojami ufundowanymi przez polską firmę KOKOwear.

Udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym jest bezpłatny. By zasmakować rowerowego święta, wystarczy zjawić się w niedzielę 21 lipca na Polanie Sitowiec przy Drodze Królewskiej i zapisać się. Darmowe są także dziecięce zawody rowerowe.

Do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zaprasza wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

PROGRAM RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
NIEPOŁOMICE 21 LIPCA 2019

10.00 – 11.45 zbiórka uczestników na Polanie Sitowiec przy Drodze Królewskiej
10.00 – 11.45 zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów
11.45 – 12.00 zbiórka uczestników do startu
12.00 Polana Sitowiec - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy
13.00 – 15.30 przyjazd do mety na Polanie Sitowiec, posiłek
13.00 – 16.00 piknik sportowy, występy, konkursy
14.15 – 14.45 zapisy do zawodów dla dzieci
15.00 zawody dla dzieci na drodze przy Polanie Sitowiec
15.30 wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom z zawodów
16.00 zakończenie imprezy
OPIS TRAS

Trasa MAXI (37 km)
Sitowiec – Droga Królewska – Hysne – Żubrostrada – Czarny Staw – droga pomocnicza przy Autostradzie A-4 – Rezerwat Długosz Królewski – Czarna Droga – Czarny Staw – Żubrostrada – Hysne – Droga Królewska – Sitowiec

Trasa MIDI (30 km)
Sitowiec – Droga Królewska – Hysne – Żubrostrada – Czarny Staw – droga pomocnicza przy Autostradzie A-4 – Rezerwat Długosz Królewski – Żubrostrada – Hysne – Droga Królewska – Sitowiec

Trasa MINI (13 km)
Sitowiec – Droga Królewska – Hysne – Żubrostrada – Poszyna (bufet owocowy) – Leśniczówka Przyborów – Sitowiec
Więcej na temat
komentarze
reklama