Kielce Bike Expo z Velo Małopolska. Certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom otrzymała gmina Czarny Dunajec

Poniedziałek, 23 września 2019 17:59

Podczas 10., jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce BIKE-EXPO odbyło się uroczyste rozstrzygniecie konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Certyfikat Gminy Przyjaznej Rowerzystom w kategorii do 40 000 mieszkańców otrzymała gmina Czarny Dunajec, a nagrodę Komisji Turystyki Kolarskiej - gmina Nowy Targ.


W trakcie targów Małopolska prezentowała swoją bogatą ofertę z zakresu turystyki rowerowej. Odwiedzający mogli skorzystać z multimedialnej atrakcji – trenażera, który pozwala wirtualnie przejechać na rowerze trasami Velo oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie na specjalnie w tym celu przygotowanej ściance fotograficznej.

Velo Małopolska to zintegrowana sieć tras rowerowych w całym regionie. Projekt zakłada budowę 1000 km tras o najwyższym standardzie, już teraz dostępnych jest ponad 400 km takich tras. Prawie ukończone są: małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej i Velo Dunajec, która nazywana jest najpiękniejszą trasą w Małopolsce. W Małopolsce dostępnych jest też także ponad 3000 km różnych szlaków rowerowych, w tym Szlak Wokół Tatr.


Z wyników badań wykonanych przez Polską Organizację Turystyczną w latach 2014-2018 wynika, że między 14% a 25% obcokrajowców kojarzy Polskę z możliwością uprawiania turystyki rowerowej a 4% do 20% - wskazuje uprawianie turystyki rowerowej jako jeden z celów swojego planowanego przyjazdu do Polski.

Informacja na tras i szlaków rowerowych w Małopolsce: narowery.visitmalopolska.pl

opr. s/ zdj. UMWM
komentarze
Reklama
Reklama