Góra Wdżar czeka na Was

Sobota, 13 czerwca 2020 16:31

Działający w Kluszkowcach na górze Wdżar ośrodek narciarki Czorsztyn-Ski zamienia nie latem w mekkę downhillowców. Tegoroczny sezon, mimo zarazy jest już otwarty.

Na górę dostać się można koleją krzesełkową, wyposażoną w odpowiednie uchwyty na rowery. Na miejscu działa wypożyczalnia i szkółka prowadzona przez formę Joy Ride - znaną w całej małopolsce z organizacji świetnych rowerowych wydarzeń. Obok Harendy w Zakopanem - jedno z największych: Małopolska Joy Ride Festiwal odbywa się właśnie w Kluszkowcach.


To właśnie ekipa z Joy Ride odpowiada za przygotowane w działającym tu bike parku trasy. Do dyspozycji jest ich kilka, o zróżnicowanym stopniu trudności. Znajdzie to coś dla siebie każdy, ten który chce zaszaleć i ten, który chciałby spokojnie spróbować swoich sił na downhilowej trasie. Szczegółowy opis tras wraz z filmami z ich przejazdów znaleźć można na stronie bike parku
Poza wyznaczonymi trasami cała okolica usiana jest dróżkami i drogami idealnie nadającymi się na rowerowe wycieczki.


W wypożyczalni działającej przy dolnej stacji kolei znajdziemy duży wybór rowerów ale także kasków i ochraniaczy, niezbędnych by zabawa była bezpieczna i bez kontuzji.

Na razie wyciąg i wypożyczalnia czynne są weekendowo, warto więc sprawdzić godziny otwarcia przed wyjazdem.

wo/

Więcej na temat
komentarze
reklama