Trasy MTB w Słotwiny Arena

Wtorek, 28 lipca 2020 20:52

Słotwiny Arena rozpoczęła budowę tras rowerowych MTB. Otwarcie pierwszej z czterech planowanych tras, już w sobotę - 1 sierpnia

Cały projekt obejmuje około 10 kilometrów, bardzo urozmaiconych górskich tras rowerowych typu flow i enduro. Przewidywana jest: 1 trasa zielona (o spadku ok. 5%), 2 trasy niebieskie (o spadku 7,5 - 9%) oraz 1 trasa czerwona (o spadku 11-12%).

Fenomenalne położenie ośrodka będzie gwarantowało rowerzystom nie tylko doskonałe doznania fizyczne ale również przepiękne widoki (w szczególności na trasie zielonej).

Jako pierwsza, już 1 sierpnia 2020 roku, zostanie uruchomiona trasa niebieska, na której odnajdą się osoby z podstawowymi umiejętnościami jazdy na rowerze w górach jak i zaawansowani riderzy. Płynny przejazd z wykorzystaniem większej prędkości pozwoli na przeskakiwanie przeszkód a wolniejsza jazda na bezpieczny i spokojny przejazd przez nie.

Transport rowerów na górną stację umożliwi nowoczesna kolej krzesełkowa, wyposażona w specjalne haki do podwieszenia za ramę bądź koło.

Za budowę tras odpowiada polska firma Southern Gravity Company, która już wcześniej wybudowała trasy o podobnym charakterze w innym ośrodku należącym do Grupy Pingwina - Skolnity w Wiśle. Ukończenie wszystkich tras przewidywane jest na koniec roku 2020 a oddanie ich do użytku rowerzystom, na wiosnę 2021.

Grupa Pingwina, do której należy ośrodek Słotwiny Arena posiada także Bike Park dla bardziej zaawansowanych pasjonatów dwóch kółek, który znajduje się w Kasinie Wielkiej.

Słotwiny Arena - magia Polskich gór

Słotwiny Arena to miejsce magiczne, stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że Słotwiny Arena kochają i dzieci i dorośli.

Obecnie to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiadający 10 km tras, 2 nowoczesne, wyprzęgane wyciągi krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, restaurację i pensjonat – latem zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody.

Liczne szlaki turystyczne, a przede wszystkim atrakcja na skalę kraju – pierwsza w pełni drewniana Wieża widokowa, z ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew, na której znajdziemy 15 instalacji edukacyjnych, przyciągają fanów zapierających dech w piersiach widoków.

Duża liczba letnich, plenerowych imprez oraz warsztatów stanowi doskonałą propozycję dla całych rodzin.


mat. prasowe
komentarze
reklama
Galeria zdjęć