Rozpoczyna się Nowy Targ Road Challenge

Piątek, 16 lipca 2021 06:51

Prze najbliższe trzy dni na drogach Podhala i Spiszu będzie odbywał się etapowy wyścig kolarski Nowy Targ Road Challenge. Na starcie stanie ponad 220 najlepszych kolarzy z całej Polski, co zapewnia emocjonującą rywalizację tego najbardziej prestiżowego wyścigu dla amatorów w Polsce.

W ramach Nowy Targ Road Challenge odbędą się 3 etapy:
16 lipca 2021 – I etap - indywidualna jazda na czas Ochotnica Dolna
17 lipca 2021 – II etap - wyścig ze startu wspólnego - start i meta Dursztyn-Wichrówka
18 lipca 2021 – III etap - wyścig ze startu wspólnego - start i meta w Nowym Targu

Mapy

I etap
II etap
III etap

I etap to czasówka w Ochotnicy Dolnej z finałem pod solidną górę, niby tylko 10 km, ale z 400 metrów
przewyższenia z czego połowa na ostatnim 1,5 kilometra:-) To na tych górkach wychowała się Kasia Niewiadoma, najlepsza polska kolarka i ambasadorka Nowy Targ Road Challenge

II etap ze startem i metą w Dursztynie na polskim Spiszu, z pięknymi panorami na Tatry, Panie jadą oddzielny wyścig nieco ponad 80 km, a panowie rundę więcej prawie 110km, tutaj wygra specjalista od jazdy po
górach, bo finisz to 3km podjazd.

III etap startuje i finiszuje w Stolicy Podhala Nowym Targu, trasa jest mocno interwałowa z kilkoma podjazdami, ale finisz tym razem po płaskim, choć peletonu raczej się nie ma się co spodziewać.

Będą utrudnienia:

Podczas I etapu w związku z wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna, na drodze powiatowej biegnącej przez Ochotnicę na odcinku Ochotnica Dolna wyjazd z Wiejskiego Ośrodka Kultury do skrętu w os. Jamne w godz. 14:00-18:30 będą chwilowe wstrzymania ruchu samochodowego. W związku z tym osoby, które nie muszą jechać przez Przełęcz Knurowską proszone są o jazdę Nowy Targ - Nowy Sącz przez Krościenko nad Dunjacem.

Na plakacie II etapu jest informacja, że w godz.11-15:30 będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku od Krempach przez Dursztyn do Łapsz Niżnych w związku z wyścigiem kolarskim o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Na plakacie III etapu jest informacja odnośnie utrudnień w ruchu i o zamknięciu w godz. 11:30-14:30 drogi rowerowej Szlaku Wokół Tatr na odcinku od ul. Składowej do skrzyżowania drogi rowerowej z drogą powiatową Ludźmierz-Maruszyna w związku z metą wyścigu kolarskiego o Puchar Burmistrza Nowego Targu w Borze Kombinackim.

W godzinach 11:00-14:00 będzie też zamknięta Droga Rowerowa prowadząca przez Wierch Domański do Starego Bystrego.
Będą też chwilowe wstrzymania ruchu na drodze rowerowej Ludźmierz przez Krauszów do Pyzówki w godz. 10:00-11:00.

Natomiast w niedzielę przygotowano zawody dla dzieci, które odbędą się jako impreza towarzyszące na Stadionie Koło przy Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.


mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama