Nowy Targ Road Challenge (zdjęcia)

Piątek, 23 lipca 2021 07:58

W ostatni weekend od piątku do niedzieli po podhalańskich i spiskich szosach przemknęli kolarze startujący w Nowy Targ Road Challenge, najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego dla amatorów w Polsce.

Na starcie zameldowali się wszyscy najlepsi kolarze, co gwarantowało wysoki poziom sportowy, tym bardziej, że w tym roku była najwyższa frekwencja, 29 kobiet i 194 mężczyzn z całej Polski.

Codziennie wyścig odwiedzał inne miejscowości, Ochotnicę Dolną, Dursztyn i Nowy Targ. Biuro zawodów zlokalizowane było na nowotarskim Rynku w Ratuszu. Poza mocną obsadą wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, który zapewniała Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca oraz współpraca z lokalnymi samorządami oraz Policją.

I etap w piątek, to jazda indywidualna na czas w Ochotnicy Dolnej o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Niby tylko 10 km, ale cały czas pod górę do Ochotnicy Górnej potem na szczyt drogą z finałowym, liczącym 1,5 km podjazdem, którego nachylenie na ostatnich 500 metrach cały czas oscylowało w okolicach 20%, a dochodziło nawet do 29%. To wystarczyło, aby wielu kolarzy dumnie maszerowało koło swoich carbonowych rumaków!

Start odbył się ze sceny Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, po specjalnie przygotowanym podeście zawodnicy zjeżdżali na dół, a wykonała go firma Stan Dach Stanisława Niewiadomego, co było swojego rodzaju symbolicznym rozpoczęciem dopingowania jego córki Kasi Niewiadomej, która już w najbliższą niedzielę rozpocznie rywalizację w Tokio o medal olimpijski. Z tej okazji w tym samym miejscu w niedzielę 25 lipca zorganizowana będzie wielka strefa kibica, a dzień wcześniej zaplanowano prezentację projektu szlaku rowerowego ,,Kasia Niewiadoma- Ochotnica Challenge".

Liderami po pierwszym dniu byli ubiegłoroczni zwycięzcy, Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań i Adam Wójcik z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów.

II etap o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ to tzw. Pętla Spiska, bo runda przebiegała w całości po malowniczych terenach polskiego Spiszu ze startem i metą w położonym na szczycie w Dursztynie, gdzie zawodnicy jak zawsze mogli liczyć na wspaniały doping mieszkańców, a dodatkowo na mecie mogli skosztować wspaniałych ciast przygotowanych przez dursztyńskie Gospodynie.

Rywalizacja była zacięta i pełna dramaturgii, w wyścigu Kobiet czołowe zawodniczki uczestniczyły bowiem w kraksie.
Wśród Panów już na pierwszej rundzie zawiązała się ucieczka, która była już prawie doścignięta, ale chwila rozprężenia i zawodnicy 7R Rowmix Team p/b 72D poprawili i we dwóch samotni wjechali na szczyt w Dursztynie i w triumfie obaj przekroczyli linię mety z uniesionymi rękami, wspaniały widok jak na największych Tourach.

Po tym etapie nastąpiła zmiana lidera wśród Panów, żółtą koszulkę Lidera zdobył Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D, a na pozycji liderki umocniła się Kamila Wójcikiewicz.

III etap o Puchar Burmistrza Miasta, odbył się w Stolicy Podhala w mieście Nowym Targu, zawodnicy wyruszyli honorowo z miasteczka zawodów zlokalizowanego na stadionie "Koło" przy Miejskiej Hali Lodowej, następnie zawodnicy po drogach rowerowych przejechali przez Pyzówkę, Krauszów i Ludźmierz, aby wjechać na rundę po terenach gościnnych jak zawsze Gminy Szaflary i Czarny Dunajec. Po 3 rundach przyszedł czas na ostatnią "prostą"', czyli metą zlokalizowaną w lasach "Boru Kombinackiego" w Nowym Targu. Tutaj po niesamowitej walce na trasie samotnie linię mety przekroczyli zwycięzcy etapowi Alina Mylka z CU WindowMaster by Wyss Training wśród Pań i Michał Przekop z ASE Trek Gdynia.

Uroczysta dekoracja odbyła się na dużej scenie przygotowanej przez Zakład Zieleni w Nowym Targu, a nagrody i puchary wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ. Zwycięzcami rywalizacji po 3 dniach zostali:
Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań, która powtórzyła ubiegłoroczny sukces i Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów.

Podczas wyścigu była prowadzona też klasyfikacja na najlepszego "Górala" i tutaj bezkonkurencyjna była zwyciężczyni wyścigu Kamila Wójcikiewicz, a wśród Panów z tą samą ilością 18 punktów było dwóch zawodników Marcinkowski Patryk i Mateusz Mucha, ale zwycięzcą został ten pierwszy, który zajął wyższe miejsce na ostatnim etapie. To świadczy o niesamowitym poziomie sportowym zawodów.

Organizatorzy sądząc po opiniach uczestników też stanęli na wysokości zadania, i za naszym pośrednictwem chcieli by podziękować firmom i insytytucjom bez których wyścig ten nie mógłby się odbyć.

Serdecznie dziękujemy naszym Partnerom Głównym i jednocześnie współorganizatorom Miastu Nowy Targ, Gminie Nowy Targ, Gminie Ochotnica Dolna oraz Województwu Małopolskiemu bez których nie dali byśmy sami zorganizować wyścigu na tak wysokim poziomie. Ogromny wkład w sukces Nowy Targ Road Challenge mieli wszyscy pozostali nasi Partnerzy: Volvo Wadowscy-najbezpieczniejsze samochody do zabezpieczenia zawodników, DT 4 You/DT Swiss- nagrody i najlepsze koła zapasowe, Dmtex- najlepsze koszulki liderów, Cisowianka- odpowiednie nawodnienie przed, w trakcie i po zawodach, Kotelnica Białczańska, Termy Bania - wsparcie i nagrody, BMC Switzerland- wsparcie i pomoc serwisową, nowotarskie hotele Gorce i Ibis za bazę noclegową, MCSiR w Nowym Targu wsparcie i udostępnienie obiektów, ActiveJet- wsparcie, Symptom Nowy Targ - najlepsze projekty graficzne i błyskawiczne wykonanie wszelkiej poligrafii, Nowotarskiej Telewizji Kablowej - przygotowanie relacji video, S-time - profesjonalny pomiar czasu, Gmina Szaflary, Czarny Dunajec i Łapsze Niżne oraz Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Powiatowej w Nowym Targu za zabezpieczenie na trasie.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie organizatora www.tatracyclingevents.com

mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć