"Nie Pompujesz Nie Jedziesz" na półmetku

Wtorek, 27 lipca 2021 07:37

Niesamowita rywalizacja, najlepsze pumptracki, wspaniała publiczność, doskonała zabawa i duże emocje! Tak można podsumować na półmetku największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz.

Już w pierwszej rundzie, która odbyła się w Rybniku, doszło do ogromnej niespodzianki. Wielki faworyt zawodów Marcin Rot, musiał uznać wyższość w finałowym wyścigu Gustawa Dądeli. Zawodnik CST Acces MTB Team Wrocław triumfował jeszcze w rundzie w Zakopanem! Dużą niespodzianką były także występy aktualnego pumptrackowego Mistrza Polski – Bartosza Giemzy, który dopiero w trzeciej rundzie zdołał wywalczyć pierwsze swoje podium w cyklu! Tego typu rozstrzygnięcia świadczą o ogromnym wysokim cyklu!

W tym miejscu warto przypomnieć, że na każdym przystanku we wspomnianej powyżej kategorii PRO oraz KOBIETY, zawodnicy walczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się 5 września w Nowej Soli. Awans w każdej rundzie otrzymuje najlepszych trzech zawodników! Ponadto organizator cyklu, Sfera Sportu, przydzieli kilka dzikich kart do finałowej rozgrywki. Niemal pewne jest, że kilka z nich otrzymają najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej w kategorii AMATOR! Obecnie liderem w tej klasyfikacji jest Dominik Kawulak z GoBike.Pro Rybnik!

Ciekawa sytuacja wygląda także w rywalizacji Kobiet, gdzie ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta. Anna Domagała, Hanna Strzebońska, Paulina Stasia-Balas czy Aleksanda Bryndza mogą się na ten moment pochwalić największą liczbą zdobytych punktów. Jednak jak będzie w finale? Z pewnością bardzo ciekawie, gdyż ogromną ochotę na zwycięstwo ma Natalia Niedźwiedź czy Karolina Nazimek, które startowały tylko raz i zwyciężały w swoich startach!

Niesamowite zaangażowanie i podziw wzbudza na każdym przystanku kategoria KIDS. Najmłodsi zawodnicy odznaczają się ogromną determinacją i umiejętnościami. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że w przyszłości to właśnie zawodnicy z tej kategorii będą wygrywać mistrzowskie zawody rowerowe nie tylko w Polsce!

Doskonałe ściganie w Rybniku, Nowym Sączy, Polance Wielkiej i Zakopanem za nami! Jak będzie na zbliżających się przystankach, które także zostaną rozegrane na doskonałych pumptrakach od BT Project? Dowiemy się niebawem! Po dwutygodniowej przerwie cykl zawita do Limanowej (6.8.2021 – piątek), następnie Bełchatów (21.08.2021) i dwudniowa rywalizacja w Nowej Soli (4.09.2021 – 6 runda, 05.09.2021 – Wielki Finał)! Pamiętajcie, że zapisy dostępne są tylko przez internet na www.pompuje.pl!

Partnerem cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz jest Małopolska.

Klasyfikacje generalne po 6 rundach.
PRO
1. Giemza Bartosz (GoBike.pro Rybnik ) - 95 pkt
2. Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team Wrocław) - 80
3. Roszkowski Piotr (Kraków) - 70
4. Wicher Jakub (Elemeledudki Racing Team Kraków) - 61

KOBIETY
1. Domagała Anna (Sosnowiec)- 100 pkt
2. Strzebońska Hanna (KS AQUILA Wadowice) - 71 pkt
3. Bryndza Aleksandra (Goczałkowice-Zdrój) - 69
4. Stasiak-Balas Paulina (Kłobuck NoLogo Crew) - 50

KIDS
1. Pańczyk Robert (GoBike.pro Rybnik) - 135 pkt
2. Gilewicz Miłosz (GoBike.Pro Rybnik) - 63
3. Kotas Dawid (GoBike.pro Rybnik) - 52
4.Niedziela Szymon (GoBike.pro Rybnik) - 40
-. Tytus Robert (Flying Bananas Team) - 40

AMATOR
1. Kawulak Dominik (GoBike.pro Rybnik) - 100 pkt
2. Talar Piotr (Łącko) - 80
3. Wieczorek Filip (GoBike.pro Rybnik) - 55
4. Białoń Piotr (Power-Bikes Starachowice) – 40

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii PRO wywalczyli: Dądela Gustaw, Roszkowski Piotr, Giemza Bartosz, Wicher Jakub, Ciuchta Janek, Rot Marcin, Godziek Dawid, Konstanty Damian

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii KOBIETY wywalczyli: Kudra Marika, Domagała Anna, Strzebońska Hanna, Patyk Zuzanna Oświęcim, Bryndza Aleksandra, Niedźwiedź Natalia, Stasiak-Balas Paulina, Sułkowska Lidia, Nazimek Karolina


mat. prasowe, fot. Adam Glosowic
komentarze
reklama