Puchar Szlaku Solnego MTB w Spytowicach

Sobota, 28 sierpnia 2021 08:10

Na zakończenie tegorocznej serii zawodów MTB o Puchar Szlaku Solnego w niedzielę kolarze górscy zmagać się będą z wymagającą trasą zlokalizowaną w kompleksie Beskid w Spytkowicach.

Tegoroczny cykl Pucharu Szlaku Solnego rozpoczął się 27 czerwca wyścigiem o Puchar Burmistrza Tuchowa, następnie końcem lipca kolarze rywalizowali w Orawce o Puchar Wójta Gminy Jabłonka a w połowie sierpnia w Rabce na Krzywoniu o Puchar Burmistrza Rabki Zdroju. Teraz, na koniec wakacji, czwarty finałowy wyścig rozegrany zostanie w malowniczych Spytkowicach.

Wszystkie wyścigi Pucharu Szlaku Solnego posiadają przyznaną kategorię „A” i są punktowane do klasyfikacji Polskiego Związku Kolarskiego. W imprezie oprócz czołowych zawodników krajowych w kategoriach: elite, młodzieżowych, i mastersów, mogą brać udział, co jest chlubną tradycją, również dzieci szkolne. W ten sposób organizatorzy pragną przyciągnąć najmłodszych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, by i oni w przyszłości kontynuowali bogate osiągnięcia kolarstwa.

Zapisy rozpoczną się o 8:00 rano w dniu zawodów i trwać będą do 30 minut przed startem danej kategorii.

Zobacz nasze relacje z poprzednich edycji Pucharu Szlaku Solnego

wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama