Zmagania ze sztuką - Magia szkła

Piątek, 22 września 2023 16:00

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na warsztaty z cyklu „Zmagania ze sztuką” pt. „Magia szkła” 7 października 2023 r. o godz. 10.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce. Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku. Ilość miejsc ograniczona.

Inspiracją dla nich stały się delikatne i piękne solniczki wykonane przez Louisa Comforta Tiffany w słynnej amerykańskiej firmie wyrobów luksusowych a prezentowane na wystawie „Solniczki – małe arcydzieła sztuki”. Obiekty te znajdują się wśród wyjątkowych naczyń przyprawowych w wielickiej kolekcji zaliczanej do najcenniejszych na świecie. Niezwykłe, mieniące się wielobarwnie szkło daje możliwość wykonania przedmiotów o niezwykłej lekkości i takie są właśnie te solniczki.

W czasie spotkania uczestnicy poznają te solniczki ze zbiorów muzeum i ich twórcę Louisa Comforta Tiffan’ego, jednego z najbardziej znanych artystów - malarza, dekoratora, witrażystę, twórcę różnorodnych kreacji w dziedzinie sztuki szkła i inicjatora nowych technologii w jego produkcji. Na koniec każdy wykona barwny, witrażowy lampion.

Informacja i zgłoszenia: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33, koszt: 15 zł/os.

Na zdjęciu: Solniczki, szkło iryzujące, Nowy Jork, L.C Tiffany - Tiffany Studios, fot. D. Kołakowski

źródło: mat.. prasowe

komentarze
reklama